św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

06 września 2014

07.09.2014r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– na Mszy św. o godz.10.15 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla przedszkolaków i klas I-ych.

W TYGODNIU – w poniedziałek Święto M. B. Siewnej. Msze św. o godz. 7, 9 i 18. Poświęcimy ziarno do zasiewu. 9 września 8 rocznica święceń ks. Abpa Wacława. Polecamy osobę ks. Abpa naszym modlitwom. O godz. 18 w Archikatedrze z tej racji będzie odprawiana msza św. za jubilata. W niedzielę za tydzień Święto Podwyższenia Krzyża, w naszej parafii Doba Eucharystyczna. Ustaliliśmy godziny adoracji dla wszystkich ulic i wiosek zmieniając kolejność względem  poprzednich lat. Proszę się z nimi zapoznać i przyjść na adorację we właściwej dla siebie godzinie. Program adoracji znajduje się też w gablotce przed kościołem. Prosimy też o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania (grupa młodsza i starsza) przyjdą w niedzielę na adorację Najświętszego Sakramentu na godz. 19.00. W Kościele w Polsce od 14 września zaczyna się 4 Tydzień Wychowania. W czwartek 11 dzień miesiąca. Wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie.

W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne poszczególnych grup. W piątek o godz. 17.00 Służba Liturgiczna Ołtarza – Ministranci pod opieką ks. Przemysława. Po mszy św. wieczorowej, przed godz. 19.00 swoje spotkania będzie miało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – pod opieką ks. Zbigniewa. W sobotę o godz. 10.00 chórek młodzieżowy, prowadzony będzie przez ks. Zbigniewa, natomiast o godz. 9.00 chórek dziecięcy który będzie wspierał ks. Przemysław, który prosi aby dzieci zgłosiły się do niego w szkole. Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w w/w grupach. Prosimy by rodzice wspierali dzieci i młodzież w wychowaniu i angażowaniu się w różnych grupach przy parafialnych. Prosimy by rodzice dawali też przykład wiary w Boga i razem z dziećmi uczestniczyli w niedzielę we mszy św., gdyż tylko takie wychowanie ma sens.

Polecamy „Niedziele” w nowej szacie graficznej oraz nowy nr „Naszej Arki” poświęcony Matce Bożej Bolesnej z racji przypadającego wspomnienia w dniu 15 września. W sobotę: obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Bpa i Doktora Kościoła.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono ofiarę z Sobakówka w kwocie 1.025 zł., Oraz z ul. Wysokiej i Niskiej – 880 zł., pewna osoba z ul. Mieszka I – 100 zł., bezimiennie z Gorzkowic 200 zł., i z ul Przemysłowej 100 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Dziękujemy ofiarodawcom i dziękujemy zbierającym te ofiary.

Wraz z Panem Organistom ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Zapraszamy kobiety jak i  mężczyzn, którzy śpiewając, swoim talentem będą chwalić Boga i uświetniać różne uroczystości. Próby odbywają się w piątki na salce o godz. 19.

Ks. Zbigniew organizuje 2-dniową pielgrzymkę do Sokułki miejsca Cudu Eucharystycznego, po drodze będziemy w Grabarka, Białystok – bł. ks. Sopoćko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, Supraśl – klasztor Męski Zwiastowania NMP, Suchowola – Izba Pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kościół, Święta Woda – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. Koszt pielgrzymki około 150-200 zł. Zainteresowanych prosimy by kontaktowali się z ks. Zbigniewem.