5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

14 września 2014

14.09.2014r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w naszej parafii odbywa się Doba Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich do adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Poddajemy program adoracji Najświetszego Sakramentu. W Kościele w Polsce zaczynamy od dzisiaj Tydzień Wychowania pod hasłem „Wychowywać do prawdy”. Z tej racji w pierwsza niedzielę września był odczytywany list Episkopatu Polski.
Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego patronem jest św. Franciszek Salezy. Hasłem jest: "Przekaz w służbie autentycznej kultury spotkania". Ojciec św. Franciszek w orędziu pisze: „Kultura spotkania wymaga, abyśmy byli skłonni nie tylko dawać, ale także otrzymywać od innych. Media mogą nam w tym pomóc, zwłaszcza dzisiaj, kiedy sieci ludzkiej komunikacji osiągnęły bezprecedensowy rozwój. Zwłaszcza Internet może zaoferować większe możliwości spotkania i solidarności między wszystkimi, a jest to rzecz dobra, jest to Boży dar.” Módlmy się aby prawda stała się zasadą życia dziennikarskiego.
Dzisiaj też rozpoczynają się kwartalne modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców z racji zbliżającego się święta św. Stanisława Kostki. Wszystkich zachęcamy do duchowego wspierania dzieci i młodzieży w szukaniu dobrych autorytetów.
Młodzież przygotowująca się do bierzmowania (grupa młodsza kl. III gimnazjum  i starsza kl. I ponadgimnazjalne) przyjdą dzisiaj na godz. 19.00 oprócz mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu. W taki sposób zainaugurujemy spotkania przygotowujące do sakr. bierzmowania.

W TYGODNIU – w czwartek 18.09 przypada święto św. Stanisława. Kostki, w tym dniu obchodzi swoje imieniny ks. Abp Senior Stanisław Nowak, polecamy solenizanta naszym modlitwom. Modlitwą też obejmujemy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców.
W piątek Dzień Chorych i spotkanie z biskupem w tym roku po raz  pierwszy dla kilku dekanatów w Rozprzy w sanktuarium Matki Życia. W tym dniu o godz. 15.00 będzie podstawiony autobus przy kościele. Prosimy o zapisywanie się w kancelarii lub w zakrystii na listę do czwartku włącznie. Również w piątek o godz. 18.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego z mszą św. zbiorową za żywych i zmarłych.
Polecamy dzisiejszy nr „Niedzieli” w którym  możemy przeczytać dosyć obszerny artykuł o naszej parafii. Cena egzemplarza 5zł.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono ofiarę z Czerna 1.730 zł., anonimowo ze Szczepanowic 100 zł. i z Plucic rodz. Białek 100 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary! Dziękujemy też zbierającym te ofiary.
Zainteresowanym przypominamy, że autokarowa pielgrzymka do Sokółki odbędzie się w dniach 11 i 12 października. Proszę o uzupełnienie danych osobowych w celu ubezpieczenia i wpłaty zaliczki. Jest jeszcze kilka miejsc.
Jutro odbędzie się rowerowa pielgrzymka na Pocieszną Górkę. Wyjeżdżamy o godz. 16.00. Proszę zabrać kamizelki odblaskowe.