Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

26 sierpnia 2012

26.08.2012r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po Mszy o godz. 09.00 odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego. W dniu dzisiejszym o godzinie 11.30 odprawimy Mszę dziękczynną za zebrane plony ziemi- dożynki. Dożynki są wyrazem naszej wdzięczności Bogu za wszystkie plony ziemi a  bardzo gorąco trzeba Bogu za wszystkie dary dziękować! Chcemy wszystkim rolnikom serdecznie podziękować za żniwny trud, za zebranie ziarna z pól abyśmy wszyscy mieli chleb powszedni. Szczególne podziękowania kierujemy do tych rolników którzy upletli na dzisiejszą uroczystość dożynkowe wieńce, przynieśli bochny chleba z tegorocznego ziarna. Dziękuję starostom za reprezentowanie całego rolniczego środowiska na dzisiejszej uroczystości. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, pracą i trudem włączyli się w dzisiejsze dziękczynienie. Chcę wymienić w tym miejscu Stowarzyszenie Rozwój Sołectwa Plucice i Stowarzyszenie Razem dla Gorzkowic, które przygotowały poczęstunek z wiejskich potraw i wszystkich nań po tej Mszy zapraszają. Dziękujemy chórowi  CANTABILE z Radomska  za piękną muzyczną oprawę dzisiejszych dożynek. Bóg zapłać wszystkim!

W TYGODNIU – sobota najbliższa jest pierwszą w miesiącu wrześniu – po Mszy rannej będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi . W tym dniu przypada  73 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej- będziemy się modlić za poległych w obronie Ojczyzny i za Ojczyznę. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godz. 10.15.Niech dzieci i młodzież szkolna spowiada się już za tydzień na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

PRZYPOMINAMY – ostatnio parafianie złożyli do puszek Caritas na poszkodowanych przez nawałnice i burze ofiarę pieniężną w kwocie 2885 zł. Niech bogaty w miłosierdzie Bóg wynagrodzi swą łaską wszystkich ofiarodawców. W minionym tygodniu zalaliśmy na fundamentach budowanej  kaplicy pogrzebowej pierwszą posadzkę tzw. ”chudziak”. Gdy on zastygnie będziemy nań zwozić cegłę i pustaki na mury naszej budowli. Ostatnio złożono na kaplicę następujące ofiary: Sobaków - 1370 zł, ul. Zielona - 1200 zł, Brylska Maria - 120 zł, dwie ofiary anonimowe po 100 zł, jedna 120 zł i jedna 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym ofiary.