5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

20 września 2014

21.09.2014r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wypada :  we wtorek wspomnienie św. O Pio  z Pietrelciny, prezbitera, w czwartek wspomnienie bł Władysława z Gielniowa, prezbitera ,w sobotę wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w przyszłą niedzielę wspomnienie św. Wacława męczennika. Św. Wacław jest patronem chrzcielnym obecnego naszego Księdza Arcybiskupa. Będziemy o Nim pamiętać w naszych modlitwach – posługa biskupa diecezji jest odpowiedzialna i trudna. W piątek najbliższy po Mszy wieczornej odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy też nowych, chętnych parafian do rozważań nad Biblią, księgą życia. Na przyszłą niedzielę ogłaszamy dwa zebrania rodziców: po Mszy o godz.10.15 zapraszamy rodziców wszystkich klas pierwszych a na godz. 17.00 zapraszamy rodziców dzieci klas drugich. Proszę przyjść koniecznie – będziemy omawiać sprawy I Komunii świętej.

PRZYPOMINAMY – prosimy rolników o zabranie w tym tygodniu dożynkowych wieńców z kościoła. Wszystkie były bardzo piękne dlatego rozstawiliśmy je po kościele, aby wszyscy parafianie mogli je dokładnie obejrzeć!

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: ul. 1000-lecia - 2.280 zł., ul.3 Maja - 760 zł., Kolonia Żuchowice - 1.040 zł., Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie - 870 zł., ul. Niska - 460 zł, ul. Wysoka - 420 zł., Porosło i Pieńki Stolarskie - 300 zł., Segiet Henryk i Danuta - 100 zł., Krawczyk Zofia -100 zł., Szydziak Benedykt - 100 zł., Furmańczyk Wiesława - 50 zł., Suchecki Józef - 50 zł., dwie anonimowe ofiary po 50 zł. Gorące „Bóg zapłać” ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. W najbliższym czasie dokończymy w kaplicy instalację elektryczną zawieszając żyrandole i kinkiety. Zakupimy katafalk chłodniczy na dwie trumny w którym do Mszy pogrzebowej będzie można na miejscu schłodzić ciało zmarłej osoby. Stan konta budowy kaplicy na dzisiejszy dzień wynosi 19.000 zł. Skarbników jeszcze raz prosimy o zrobienie zestawienia wszystkich zbiórek i wpłat.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – 24 września /środa/ od godz. 10.00 będzie można w miejscowym Urzędzie Gminy przeprowadzić bezpłatne badanie słuchu. Zapisy osobiście  w sekretariacie Gminy lub telefonicznie pod numerem 44/681 80 06.