św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

28 września 2014

28.09.2014r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– z polecenia naszej Kurii Metropolitalnej dziś mamy dzień modlitw w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dn. 5-19 października 2014 r. Pamiętamy też dziś w modlitwach o naszym Księdzu Arcybiskupie obchodzącym dziś swoje imieniny. Dziś po Mszy o godz. 10.15 będzie zebranie dla rodziców klas I, a o godz. 17.00 zebranie rodziców klas II.

W TYGODNIU – w  kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek –święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera, w środę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; w czwartek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w sobotę - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;  w niedzielę przyszłą rozpoczynamy w Kościele 69 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar pieniężnych na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”.

W środę zaczniemy wraz z miesiącem październikiem odprawiać nabożeństwo Różańcowe. Przez pierwsze dni będzie ono o godzinie 17.30. Obowiązkowo będą w nim uczestniczyć dzieci klas II-ich w ramach przygotowania do I Komunii świętej. Wszystkie dzieci uczestniczące w Różańcu będą otrzymywać specjalne obrazki - naklejki.

W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem. W czwartek będą modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie, w piątek akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, a w sobotę wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP - to ostatnie będzie rano. W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek od godz. 17.00  spowiedź dla dzieci klas III odprawiających I  piątki miesiąca i wszystkich chętnych. Do chorych w tym dniu pojedziemy o godz. 8.30 rano.

W piątek wieczorem będzie odprawiona Msza św. z nowenną do Najświętszego Serca Pana Jezusa, będzie za zmarłych w miesiącu wrześniu. Prosimy jeszcze o składanie próśb do Serca Jezusowego w internecie i do skrzynki w kościele.

PRZYPOMINAMY – śmietniki cmentarne to jedyne miejsca gdzie składamy śmieci z cmentarza i tylko z cmentarza a nie z gospodarstwa domowego. Nie wolno też absolutnie podpalać śmieci w śmietnikach cmentarnych.
Zapisanych pielgrzymów do Sokółki i Grabarki prosimy o wpłacanie pełnej należności za pielgrzymkę. Wyjazd 11 października o godz. 4.30 spod kościoła.
Na kaplicę cmentarną złożono ofiary: Żuchowice – 1880 zł, pewna osoba – 100 zł. Gorąco dziękujemy. Na stolikach za ławkami wyłożyliśmy gazetkę o życiu. Jest bezpłatna, do zabrania.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – a tydzień pod remizą miejscowej OSP będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.