św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

12 października 2014

12.10.2014r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – obchodzimy „XIV Dzień Papieski”. Na wszystkich Mszach świętych  będziemy  dziękować  za wyniesienie  na ołtarze papieża Jana Pawła II-go.  Po Mszach pod kościołami zbierane są dziś w całej Polsce ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny - żywy pomnik pamięci o Janie Pawle II. Z tych pieniędzy fundowane są stypendia ubogiej młodzieży. Na filiach też będzie taka zbiórka. Pamiętajmy, że mamy w naszym kościele kaplicę św. Jana Pawła II. Módlmy się tam za wstawiennictwem naszego wielkiego rodaka.

W TYGODNIU – we wtorek przypada Dzień Edukacji Narodowej. W modlitwach a zwłaszcza w Różańcu będziemy pamiętać o nauczycielach, wychowawcach, katechetach, pracownikach szkoły i oświaty. W piątek najbliższy po Różańcu odprawimy Mszę św. zbiorową o Miłosierdziu Bożym z koronką. Zapraszamy do kościoła! W sobotę zapraszamy na katechezę przed bierzmowaniem młodzież z grupy młodszej. Na godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a na godz. 11.00 dziewczęta.
Również w sobotę  w naszym parafialnym kościele Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre odprawi o godz. 17.00 Mszę św. o uzdrowienie fizyczne i duchowe. Po Mszy będą modlitwy wstawiennicze do późnych godzin nocnych. Różaniec w tym dniu będzie odmówiony podczas tych modlitw. Zapraszamy wszystkich którym odpowiada ten rodzaj duchowości.
Od przyszłej niedzieli przeżywać będziemy w kościele kolejny TYDZIEŃ MISYJNY. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby misyjne.
W sobotę 25 października na plebani o godz. 15.00 odbędzie się pierwsze spotkanie reaktywowanego Kręgu Rodzin - Oazy Rodzin.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych coraz bliżej. Mamy na cmentarzu dwa śmietniki, tylko do nich, tylko do nich wyrzucajmy śmieci!
Przyjmujemy już na wypominki – roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe. Zamawiając je pomagamy duszom czyśćcowym. Wypominki oktawalne i jednorazowe dobrze będzie napisać na kartkach, które wyłożyliśmy w kościele na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie.
Przeprowadzamy zbiórkę płodów rolnych i ofiar pieniężnych na nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Zebrane dary przywozimy w zabudowania plebańskie i zgłaszamy je na plebani. Zbiórka trwa do 17 października /do piątku/. Dotychczas złożyły dary złożyły następujące wsie: Kolonia Żuchowice - dary natury i 245 zł., Gorzkowiczki - dary natury i 110 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym dary. Liczymy na dary z pozostałych wsi.
Na kaplicę cmentarną złożono następujące ofiary: dwie ofiary anonimowe po 100 zł. Bóg zapłać!
17 października będziemy w Gorzkowicach przeżywać DZIEŃ CHOREGO. Odbędzie się on na Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej w Gorzkowicach. W godzinach od 9.00 do 16.00 wykonywane będą różne badania zdrowotne. W programie także wykłady lekarzy z zakresu profilaktyki zdrowotnej.