św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

19 października 2014

19.10.2014r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Z Ewangelią do narodów ”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii- mamy przecież parafianina ks. Marcina Rumika na misjach w Arktyce Kanadyjskiej. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. W całej Polsce w dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych. Po mszy św. ministranci przed kościołem będą liczyć kobiety i mężczyzn osobno. Prosimy o wyrozumiałość.

W TYGODNIU –  w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek –wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera; we wtorek wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę wspomnienie św. Jana Pawła II – jest to pierwsze takie wspomnienie w liturgii po kwietniowej kanonizacji. W najbliższy piątek po Mszy wieczornej odbędzie się październikowe spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.
Na sobotę zapowiadamy:
1. Katechezę przed bierzmowaniem dla grupy starszej - godz. 10.00 - chłopcy, godz. 11.00 - dziewczeta,
2. Spotkanie KRĘGU RODZIN - plebania godz.15.00,
3. Spotkanie po pielgrzymce parafialnej do Sokółki - salka katechetyczna godz.18.00.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci do śmietników. Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne dobrze będzie napisać na kartkach, które wykładamy w kościele na stolikach za ławkami.

Ofiary na budowę kaplicy cmentarnej: Borzęcin - 430 zł., Piotrowski Jerzy - 150 zł., Rawicki Krzysztof - 100 zł., pewna osoba - 100 z. Bóg zapłać! Na stronie internetowej parafii można oglądnąć zdjęcia kaplicy oświetlonej założonymi już żyrandolami i kinkietami.

Na Seminarium ostatnio złożono: Sobaków - płody rolne i 60 zł., Grabostów – płody rolne i 180 zł., Wola Kotkowska i Komorniki - 200 zł., Borzęcin - 70 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym te dary i ofiary. Wszystkie dary zostały już zabrane przez kleryków.