Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

01 września 2012

02.09.2012r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– wznawiamy po wakacjach odprawianie w każdą niedzielę Mszy świętej o godz. 10.15. Zachęcamy dzieci i młodzież, aby już dziś spowiadali się na rozpoczęcie roku szkolnego.

W TYGODNIU – jutro o godz. 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. Będzie okazja do niej także jutro na Mszy o godz. 08.00,  a także w czwartek od godz. 17.00 dla młodzieży przed bierzmowaniem, a w piątek dla dzieci klas III, które niech rozpoczną odprawianie od września 9 pierwszych piątków miesiąca. Otrzymają w piątek specjalny obrazek do odprawiania I piątków. Prosimy rodziców dzieci klas III, aby przyprowadzali dzieci co I piątek na spowiedź i Komunię św. Dzieci  przed I Komunią świętą i młodzież przed bierzmowaniem otrzymają  jak co roku specjalne kontrolki praktyk religijnych. Czwartek i piątek w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu  wrześniu. Po Mszach popołudniowych w te dni przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będą odprawione nabożeństwa. Chcemy pobudzić parafian do większego kultu wobec Najświętszego Sakramentu i Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do kościoła w te dni. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy wyjątkowo od godz. 15.00. W piątek po wieczornym nabożeństwie zapraszamy na spotkanie młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W sobotę 8 września przypada święto Narodzenia N.M.P./Matki Bożej Siewnej/. Msze z poświęceniem ziarna do siewu  będą w kościele parafialnym w godz. 07.00, 09.00 i 18.00. Także sobotę  w parafii Bęczkowice odbędzie się uroczystość V rocznicy koronacji Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. O godzinie 11.00 abp senior Stanisław Nowak odprawi w Bęczkowicach uroczystą Mszę św. Zachęcamy parafian do licznego udziału w tych uroczystościach na które to zaprasza kustosz sanktuarium.

PRZYPOMINAMY – za tydzień na Mszy św. O godz. 10.15 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla przedszkolaków i klas I. Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: Kolonia Żuchowice – 1.190 zł,, anonimowe ofiary w kwotach: 200 i 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Od jutra zwozimy materiał budowlany na mury kaplicy.