św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

26 października 2014

26.10.2014r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– we wtorek przypada rocznica ustanowienia Diecezji Częstochowskiej bullą ”Vixdum Poloniae Unitas”/1925/. Dlatego w tym dniu po Komunii świętej odśpiewamy hymn „Te Deum” a w Modlitwie powszechnej dodamy wezwanie w intencji Kościoła Częstochowskiego a szczególnie o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

We wtorek przypada też święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza a w środę uroczystość poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.

W sobotę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz.: 7.00, 9.00 i 10.15. Nie będzie Mszy świętej wieczornej; księża pojadą na groby swoich bliskich. Około godz. 11.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach Różańca św. polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. W tym dniu udział we Mszy św. jest obowiązkowy jak w każdą niedzielę.  Taca z Uroczystości Wszystkich Świętych będzie przeznaczona wykańczanie kaplicy cmentarnej.

We Wszystkich Świętych  i 2 listopada przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Kilka wiosek złożyła dary w naturze i ofiary pieniężne na Seminarium. Ci którzy tego nie uczynili, zwłaszcza mieszkańcy samych Gorzkowic, będą to mogli uczynić 1 listopada.  Przy głównej bramie zaś 1 listopada będzie obecny też jeden z księży u którego będzie można jeszcze zamówić wypominki.

W przyszłą niedzielę przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze św. w tym dniu będą odprawione jak w każdą niedziele łącznie z filiami. Po Mszy o godz. 7.00 będzie procesja po kościele z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i pierwszymi wypominkami oktawalnymi . Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni do 9 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie. Zamawiajmy wypominki – w ten sposób pomagamy duszom zmarłych.

PRZYPOMINAMY – zostało już tylko kilka dni na porządki na cmentarzu i grobach naszych bliskich. Śmieci rzucamy nie bądź gdzie ale do śmietników. Śmietniki będą opróżnione w najbliższych dniach.

Ofiary na kaplicę cmentarną: Włodarczyk Małgorzata - 50 zł, pewna osoba z Gorzkowic - 60 zł. Serdecznie dziękujemy.