św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

02 listopada 2014

02.11.2014r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych dawniej zwany dniem zadusznym. Msze św. odprawiamy jak w każdą niedzielę. Po pierwszej Mszy odprawimy procesję  po kościele z wypominkami jednorazowymi. O godz. 17.00 odprawimy pierwsze nabożeństwo oktawalne za zmarłych. Będzie to Różaniec, wypominki i Msza święta.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym przypada: I czwartek i I piątek  miesiąca listopada. Z tej okazji spowiedź w czwartek od godz.16.30 głównie dla młodzieży przed bierzmowaniem, a w piątek od  godz.16.00 dla wszystkich. Zapraszamy wtedy dzieci klas III po I Komunii świętej. Do chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 8.30.Wieczorem odprawimy w koncelebrze Mszę oktawalną za zmarłych i zbiorową Mszę z racji I piątku za zmarłych w miesiącu październiku. Odczytamy podziękowania i prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla grupy młodszej. Chłopcy przyjdą na godz. 10.00, a dziewczęta na godz. 11.00.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę  cmentarną złożono następujące ofiary: pewna osoba z Gorzkowic i Szczukocic po 100 zł., Koło Łowieckie i pewna osoba ze Szczepanowic po 50 zł. Bóg zapłać! Od wczoraj do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy /choćby myślnie/ zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

Zachęcamy do kupna katolickiej prasy - bardzo ciekawy jest dzisiejszy numer NIEDZIELI. Polecamy też listopadowy numer NASZEJ ARKI poświęcony bł. Karolinie Kózkównej patronce czystych serc.