5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

09 listopada 2014

09.11.2014r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Gorliwość o Dom Twój pożera mnie” /J 2,17/

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym w Kościele obchodzimy rocznicę poświęcenia Bazyliki na Lateranie. Lateran był przez kilkanaście wieków siedzibą Papieży. Sama bazylika św. Jana to matka kościołów Rzymu i świata oraz właściwa katedra Biskupa Rzymu. Dziś o godzinie 17.00 odprawimy ostatnie oktawalne nabożeństwo za zmarłych. Dziś też przypada VI Dzień Solidarności z  Kościołem Prześladowanym. W tym roku przychodzimy z pomocą modlitewną i materialną prześladowanym chrześcijanom w Syrii Zachęcamy do wysłania smsa o treści RATUJE na numer: 72405.

W TYGODNIU – we wtorek, to jest 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody świąt kościelnych i narodowych. Będziemy świętować 112 rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Jednocześnie będziemy obchodzić 96 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: 07.00; 09.00; 11.30; 17.00. Suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, jej pomyślnego rozwoju gospodarczego i moralnego. Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi. Po sumie będzie krótki koncert w wykonaniu chóru parafialnego. Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

PRZYPOMINAMY – reklamujemy i zachęcamy do kupna prasy katolickiej. Do dzisiejszego numeru Niedzieli dołączony jest mały albumik dotyczący św. Pawła. Cena Tygodnika 5 złotych 90 groszy. Poza tym polecamy nowy numer Naszej Arki poświęcony Matce Bożej Ostrobramskiej, cena miesięcznika 2 złote 50 groszy.