5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

16 listopada 2014

16.11.2014r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada :
- w poniedziałek - wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej,
- we wtorek - wspomnienie Bł .Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
- w środę - wspomnienie Bł .Salomei, dziewicy,
- w czwartek - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
- w piątek - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny,
- w sobotę - wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień wdzięczności organistom, oraz członkom chórów i scholi.

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony kultowi Miłosierdzia Bożego. O godzinie 17 odprawimy Mszę zbiorową do Bożego Miłosierdzia, odmówimy Koronkę Zapraszamy !

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.

Na kaplice cmentarną złożono ostatnio ofiary: Rokita Stanisław - 100 zł, Gałkowska Irena - 100 zł, dwie anonimowe ofiary: 120 i 50 zł. Serdecznie ofiarodawcom dziękujemy. Mamy już wybranego wykonawcę  kładzenia płytek granitowych w naszej kaplicy i wkrótce zaczniemy tę pracę.

Kończy się wkrótce rok kościelny. Powinien on nam uświadamiać przemijalność czasu i tego doczesnego świata. A to z kolei winno nas mobilizować do odpowiedzialności za nasze życie, bo „czas ucieka ,wieczność czeka”.