św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

23 listopada 2014

23.11.2014r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek 25 listopada przypada 30 rocznica święceń biskupich Ks. Arcybiskupa seniora Stanisława Nowaka. Polecamy Go modlitwie wiernych. W sobotę najbliższą od północy zaczyna się już adwent a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Niech pamiętają o tym uczestniczący w zabawach andrzejkowych.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę parafia Bęczkowice przeżywać będzie odpust ku czci św. Andrzeja i wizytację kanoniczną którą przeprowadzi ks. biskup Antoni Długosz. W powszednie adwentu / od przyszłego poniedziałku / będziemy odprawiać uroczystą Mszę o Matce Zbawiciela zwaną RORATAMI. Rano będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci, które dostawać będą specjalne obrazki. Już dzisiaj na roraty wszystkich serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie – 7-go grudnia.

W tym tygodniu będą roznoszone przez pana Organistę  i pana Kościelnego opłatki na Boże Narodzenie w następującej kolejności:

Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów,
Wtorek: Sobaków oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków i Borzęcin, Kolonia Kotków,
Środa: Sobakówek, Czerno ,  Szczukocice,
Czwartek: Józefina, Gorzkowiczki, Kolonia Plucice,
Piątek: Gorzkowiczki,  Szczepanowice, Plucice,
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów, Bujniczki

Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Nabycie ich u nas jest wyrazem wdzięczności parafii i łączności z nią a przecież  „obsługuje” nas ona pod względem religijnym. Przypominamy , że opłatki kupione na przykład w supermarkecie są nie poświęcone a trzeba, aby były pobłogosławione przez modlitwę kapłana.
Na kaplicę cmentarną złożyła ofiarę w kwocie 200 zł. p. Stępień Krystyna. Bóg zapłać.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – jutro od godz. 14 w naszym Ośrodku Zdrowia odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych. Koszt badania: 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni i w ulotce wywieszonej w gablocie przed kościołem.