5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

29 listopada 2014

30.11.2014r. - I NIEDZIELA ADWENTU

– rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, zaczynamy go adwentem. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd. Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła oraz w kancelarii; za małą świecę: ofiara minimum 6 zł, za dużą 12 zł.

W  TYGODNIU – od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Mszę o Matce Bożej. O godz. 7.00 będą Roraty dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci szkolnych. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do pilnego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami i lampkami, tak jak to było w poprzednich latach. Za udział w Roratach, dzieci będą otrzymywać specjalne obrazki. Przed Bożym Narodzeniem za Roraty dzieci otrzymają pewne nagrody.

W związku z przypadającym w najbliższy czwartek wspomnieniem liturgicznym św. Barbary patronki górników ogłaszamy w przyszłą niedzielę Mszę św. dziękczynno-błagalną na sumie. Górnicy z KWB Bełchatów zamieszkali w naszej parafii będą za pośrednictwem swej patronki dziękować Bogu za opiekę i pomoc w czasie pracy. Mile widziane będą górnicze stroje galowe. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek oraz pierwszy piątek miesiąca. Z tej racji spowiedź tylko dla tych, którzy muszą się wyspowiadać by przyjąć Komunię św. w pierwszy piątek – będzie ona od godz. 16.30. Pozostali parafianie, w tym młodzież przed bierzmowaniem, niech przystąpią do spowiedzi w rekolekcje. Do stałych chorych pojedziemy tuż po rekolekcjach w najbliższą środę.

Już dziś powiadamiamy, że przymiarka jednolitych strojów liturgicznych dla dzieci do I Komunii świętej,  jakie obowiązują w naszej parafii, będzie 17 grudnia.

PRZYPOMINAMY – za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy trzydniowe, Adwentowe Rekolekcje Ich program wywieszamy dziś w gablotach przed kościołami, oraz na stronie internetowej parafii. Nie będzie za tydzień Mszy św. na filiach – wszyscy parafianie przez łączność z macierzystym kościołem przyjdą na naukę do kościoła parafialnego. Odliczmy się wszyscy na tych rekolekcjach.

Za tydzień we wszystkich polskich kościołach będziemy obchodzić dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Przyjdziemy też temu Kościołowi z pomocą materialną składając ofiary pieniężne do puszek.

W tym tygodniu będą roznoszone opłatki wigilijne w porządku następującym:

Poniedziałek – ul.1000-lecia, Przedborska,
Wtorek – ul. 3-go Maja, Niska,  Wysoka, Zielona,
Środa –  Grabostów, Kościelna,
Czwartek –  Żuchowice, ul. Piotrkowska,
Piątek – Kolonia Żuchowice,
Sobota – ulice: Przemysłowa, Akacjowa, Jaśminowa, bloki na ul. Przemysłowej, ul. B. Krzywoustego

Młodzież  z naszego K.S.M-u przeprowadzi i przed tymi Świętami  zbiórkę darów żywnościowych –nie psującej się żywności, słodyczy i  artykułów chemicznych na paczki świąteczne dla wielodzietnych i biednych rodzin. Dary te można będzie składać do koszy wystawionych w przedsionku  kościoła przez dwie kolejne niedziele 7 i 14 grudnia. Bóg zapłać!