św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

07 grudnia 2014

07.12.2014r. - II NIEDZIELA ADWENTU

"Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”

DZISIAJ – rozpoczynamy  trzydniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Igor Kożydło z Ukrainy. Dziś Msze tylko w kościele parafialnym jak w każdą niedzielę. Przez dwa najbliższe dni będziemy odprawiać Msze w godzinach: 7, 9, 11, 15.30 i 17. Roraty dla dzieci będą o godz. 15.30. Przez dwa dni mamy okazję do spowiedzi adwentowej – będą księża z całego dekanatu. Zapraszamy. Do obłożnie chorych pojedziemy z sakramentami w środę. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii w czasie rekolekcji. Pogódźmy codzienne nasze zajęcia z naszymi rekolekcjami. Przyjdźmy do kościoła, zachęćmy do tego naszych domowników! Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Jest on bardzo biedny.  Przyjdziemy też  temu Kościołowi z pomocą materialną przez ofiarę pieniężną do puszek po Mszach świętych.

W TYGODNIU – w środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. i przyjmiemy Komunię św. za naszych bliskich zmarłych.

W nadchodzącym tygodniu będą roznoszone opłatki na Boże Narodzenie według następującej kolejności :

Środa - ul. Warszawska, Łąkowa, Słowackiego Szkolna, Kwiatowa, Nowa,
Czwartek – ul. Częstochowska oraz ul. Bolesława Chrobrego,
Piątek – ul. Rynek, Żabia, Cmentarna, Ogrodowa i Polna ,
Sobota – Bujnice, Kolonia Bujnice, Bujnice Kombinat, Bujnice Blok oraz ul. Mieszka I, Kazimierza Wielkiego

PRZYPOMINAMY – zimą ogrzewamy nasz kościół na niedziele, święta i rekolekcje. Ale prosimy wszystkich parafian, aby wchodząc czy wychodząc z kościoła zawsze zamykali za sobą drzwi. Kładziemy granitową posadzkę w naszej kaplicy cmentarnej podgrzewając ją wewnątrz. Zdjęcia z tych prac umieszczamy na stronie internetowej parafii.

Kontynuujemy akcję Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzając świece Caritas. Ofiara za małą świecę wynosi 5zł a za dużą 12 zł. Spieszmy się bo dla wszystkich tych świec nie wystarczy. Pod chórem wystawiliśmy kosze do których dziś, w rekolekcje i za tydzień można składać żywność, słodycze i artykuły chemiczne na paczki dla uboższych rodzin z naszej parafii. To akcja parafialnego oddziału Caritas.

Mamy w sprzedaży za 24 zł piękne KALENDARZE ROLNIKÓW 2015. Może to być piękny prezent mikołajkowy lub pod choinkę.

--Księdzu Rekolekcjoniście odwdzięczymy się za jego trud włożony w przeprowadzenie rekolekcji składając ofiarę na tacę we wtorek w ostatni dzień rekolekcji.