św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

14 grudnia 2014

14.12.2014r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Między narodzonymi z niewiast nie powstał
 większy od Jana Chrzciciela.” /Mt 11,10/

DZISIAJ – już trzecia niedziela tegorocznego adwentu, a zarazem druga niedziela zbiórki artykułów spożywczych, słodyczy i artykułów chemicznych na paczki dla rodzin wielodzietnych i mniej zamożnych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W  TYGODNIU – w najbliższe dni mamy wyjazdy na całodzienne spowiedzi adwentowe: w poniedziałek i wtorek spowiadamy w Kamieńsku, w środę w Ręcznie,  w sobotę w Bęczkowicach. W środę najbliższą dzieci klas drugich będą mieć przymiarkę jednolitych strojów komunijnych. Na godz. 19.00 prosimy chłopców z mamami a na 19.30 dziewczynki. Godzina trochę późna ale wcześniej się nie dało. Firma szyjąca stroje prosi o zaliczkę w kwocie 30 zł. W najbliższy czwartek po wieczornych roratach odbędzie się grudniowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W najbliższy piątek o godz. 17.00 odprawimy nowennę do Miłosierdzia Bożego z koronką i Mszą św. zbiorową. Sprawdźmy, którzy zmarli są wyznaczeni na tę Mszę świętą. W sobotę od godz. 10.00 będzie  gruntowne  sprzątanie kościoła  na Boże Narodzenie. Do tego sprzątania z przyborami zapraszamy rodziców dzieci przed I Komunią św.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS, pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece /6 i 12 zł/ można nabyć pod chórem po Mszach świętych, w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze trochę świec i sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: pewna osoba z Gorzkowic – 100 zł, pewna osoba z Plucic – 50 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Kładziemy dalej granitową posadzkę wewnątrz kaplicy cmentarnej. Do końca tej pracy już niedaleko.

Opłatki wigilijne będą roznoszone w tym tygodniu w następującej kolejności:

Poniedziałek – ul. Galla Anonima, Łokietka i Św. Wojciecha,
Wtorek – ul. Królowej Jadwigi, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza.