św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

21 grudnia 2014

21.12.2014r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU – w środę w wigilie wprowadzamy nowość: o godzinie 09.00 rano odprawimy Mszę św. zbiorową za wszystkich zmarłych parafian w tym roku do 24 grudnia. Nie będą z nami mogli już zasiąść do wieczerzy wigilijnej – zaprośmy ich duchowo modląc się za nich i przyjmując za nich Komunię świętą. W czasie tej Mszy będzie ostatnia okazja by wyspowiadać się na Święta - Zapraszamy. W gablocie wywieszamy informacje od kogo będą odprawiona te  Msze św.

W wigilie nie będzie Mszy św. o godz. 17.00, bowiem o tej porze zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Tradycyjne zwyczaje wigilijne to: łamanie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii i wspólny śpiew kolęd. O godz. 22.00 odprawimy pasterki  równocześnie na obu filiach, a o północy w kościele parafialnym.

W okresie Bożego Narodzenia zostaną w naszym kościele wystawione jasełka: o godz. 23.00 w wigilie przez młodzież z Gimnazjum, 26 grudnia o godz. 10.15 przez dzieci przedszkolne; 6 stycznia dzieci ze Szkoły Podstawowej na Mszy św. o godz. 17.00 dadzą koncert kolęd na flażoletach.

W czwartek przypada Uroczystość  Bożego Narodzenia. Nie będzie wówczas Mszy o godzinie 7.00, gdyż pasterka skończy się późną nocą. Począwszy od  godziny 9.00 będziemy odprawiać Msze jak w niedzielę; na filiach Msze o normalnej już porze jak w niedziele.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze według porządku niedzielnego. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa. W tym dniu modlitwą i ofiarą wesprzemy katolickie uczelnie. Nie w tym dniu piątkowego postu – jest dyspensa kościoła.

W przyszła niedzielę, w przypadające wówczas Święto św. Rodziny na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń  małżeńskich. Zapraszamy na ten obrzęd wszystkie katolickie małżeństwa z parafii. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na spłatę kosztów ogrzewania kościoła w miesiącu grudniu.

PRZYPOMINAMY – zaraz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterską – kolędę w domach parafian. W pierwszy dzień odwiedzimy Gorzkowiczki i Józefinę, w poniedziałek 29 grudnia Czerno, Sobaków i Sobakówek.

Dzisiaj ostatnia okazja, aby zakupić świecę CARITAS na stół świąteczny. Nie ma ich już dużo więc spieszmy się. Do nabycia pod chórem i zakrystii.

Gorąco dziękujemy parafianom-darczyńcom za złożone produkty na paczki dla uboższych rodzin. Już je rozwozimy.

Na kaplicę cmentarną złożono ostatnio ofiary: Jan Kuśmierczyk - 50 zł, dwie ofiary z Gorzkowic po 100 zł. Bardzo się przydadzą bo będziemy wypłacać za położenie granitowej posadzki, która już jest gotowa. Jej zdjęcia będą w internecie w Święta. Przy okazji :parafia liczy na uzupełnienie ofiar na kaplice przy kolędzie. Do końca już niedaleko, jeszcze tylko ołtarz z ambonką, ławki i katafalk chłodniczy.