św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

28 grudnia 2014

28.12.2014r. - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

DZISIAJ – przypada w liturgii święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie wszystkie małżeństwa zapraszamy. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę ogrzewania w miesiącu grudniu. Gorąco dziękujemy za wszystkie złożone ofiary .

W TYGODNIU – jutro przypada 3 rocznica ogłoszenia bpa Wacława Depo Metropolitą Częstochowskim. Osobę naszego księdza Arcybiskupa będziemy polecać Bogu w kornej modlitwie.

W środę 31 grudnia kończy się rok  Pański 2014. Zakończymy go w naszej świątyni o godzinie 17.00 wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Podamy na tym nabożeństwie statystyczne sprawozdanie z życia naszej parafii w tym kończącym się roku.

W czwartek  to jest 1 stycznia 2014 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze wedle porządku niedzielnego łącznie z filiami. Po sumie dokonamy aktu oddania się Najświętszej Maryi Panny.

W nadchodzącym tygodniu przypada  I piątek i sobota miesiąca stycznia. W piątek popołudniu będzie wyjątkowo Msza święta, aby odprawiający I-wsze piątki mogli przyjąć Komunię świętą. Od godziny 16.00 będzie okazja do spowiedzi. Do stałych chorych pojedziemy dopiero w lutym.

PRZYPOMINAMY – oto porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek, 29 grudnia 2014r. godz. 9.00:
Sobaków, Sobakówek, Czerno – trzech księży według stałego porządku,

Wtorek, 30 grudnia 2014r. godz. 9.00:
Kolonia Plucice – jeden ksiądz,
Plucice – dwóch księży po obu stronach głównej ulicy,

Środa, 31 grudnia.2014r. godz. 9.00:
Komorniki, Wola Kotkowska – jeden ksiądz,
Kotków – drugi ksiądz,
Kolonia Kotków, Borzęcin – trzeci ksiądz,

Piątek, 2 stycznia 2015r. godz. 9.00
Szczukocice – dwóch księży po prawej i lewej stronie wsi,
Bujnice wieś i Bujnice Kombinat – trzeci ksiądz,

Sobota, 3 stycznia 2015r. godz. 9.00:
Bujniczki – od Gorzkowic – jeden ksiądz,
Bujniczki, Kolonia boczna i Pieńki Gorzkowskie – drugi ksiądz,
Żuchowice – trzeci ksiądz.

Uwagi kolędowe: Kolęda jest oficjalną wizytą duszpasterzy, którzy przybywają do nas z Bożym błogosławieństwem. Tylko obowiązkowa praca i nauka usprawiedliwia naszą nieobecność. Prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed zapowiedzianą godziną kolędy. W południe wypada księżom podać obiad. W piątki bezmięsny. Nie ma Mszy wieczornych w dni powszednie kolędy za wyjątkiem I i III piątku stycznia. Ksiądz dyżurny obecny jest w kancelarii parafialnej w godz. 8-9. Parafianie zalegający z wpłatami na kaplicę cmentarną mogą je złożyć po kolędzie u odwiedzającego nas duszpasterza.