św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

04 stycznia 2015

04.01.2015r. - II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

W TYGODNIU – we wtorek 6 stycznia, przypada w liturgii Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana dawniej świętem Trzech Króli. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie wody, kadzidła i kredy. Wodę święconą można zabrać do domów na trwającą w tych dniach ‘kolędę’. Mamy jeszcze w sprzedaży po 2 zł zafoliowane komplety na 6 stycznia: węgielek, kadzidło i kreda. Taca z 6 stycznia przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny”. W dzień „Trzech Króli” Msze jak w niedzielę łącznie z filiami.

Chcemy po raz pierwszy 6 stycznia zorganizować w parafii orszak Trzech króli. Zapraszamy całe rodziny z dziećmi na Mszę o godz. 10.15.Po Mszy ok. godz. 11.00 uformujemy ten orszak przed kościołem. Pójdziemy ulicami: Kościelną, Szkolną i Warszawską do Rynku. Zaopatrzmy się w korony na głowy. Zapraszamy na ów orszak także naszą orkiestrę dętą.

Na Mszy o godz. 17.00 w „Trzech Króli” dzieci ze miejscowej Szkoły Podstawowej będą grać kolędy na flażoletach.

W najbliższy piątek 9 stycznia na plebani o godz.  18.00  będzie styczniowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

PRZYPOMINAMY – pragniemy ogłosić wielkie wydarzenie artystyczne: Otóż za tydzień 11 stycznia o godz. 18.00 w naszym parafialnym kościele odbędzie się Koncert Noworoczny podczas którego wystąpi Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Gminna Orkiestra Dęta. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

Oto porządek wizyty duszpasterskiej w najbliższym tygodniu:

Poniedziałek, 5 stycznia, godz. 9.00
Szczepanowice i Kolonia Bujnice - pierwszy ksiądz,
Grabostów - drugi ksiądz,
Bukowina ul. Leśna i ul. Leonów - trzeci ksiądz.

Środa, 7 stycznia, godz. 15.00
Kolonia Żuchowice - dwóch księży od obu końców wsi,
Kolonia Gorzędów - Kolonia za ul. Częstochowską potem tzw. Wilcze Doły - trzeci ksiądz.

Czwartek, 8  stycznia
ul. Piotrkowska -  pierwszy ksiądz,
godz. 15.00 : ul. Galla Anonima i ul. św. Wojciecha - drugi ksiądz,
godz. 15.00: ul. Wysoka i ul. Niska  - trzeci ksiądz.

Piątek, 9 stycznia, godz. 15.00
ul. Przedborska - pierwszy ksiądz,
ul. Mieszka I - drugi ksiądz,
Kolonia Bujniczki - trzeci ksiądz.

Sobota, 10 stycznia, godz. 9.00
Michałów, Dąbrowa, Pieńki Stolarskie i Porosło - pierwszy ksiądz,
Ryszardów - drugi ksiądz,
ul. Krzywoustego - trzeci ksiądz.

Prosimy o pojazdy po księży na kilka minut przed zapowiedzianą godziną kolędy. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany godziny kolędy, a nawet dnia kolędy, gdy zajdą ważne przeszkody.

W dniu 6 stycznia 2015 r o godz.16-ej w salce na dole plebani odbędzie się drugie już zebranie na które zapraszani są wszyscy górnicy, czynni jak i emerytowani.