św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

11 stycznia 2015

11.01.2015r. - ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

„Tyś jest Syn mój umiłowany,
w Tobie mam upodobanie” /Mk 1, 11/

DZISIAJ – dziś przypada Święto Chrztu Pańskiego. W związku z tym podajemy kilka przypomnień dotyczących sakramentu chrztu. Dziecku udziela się chrztu świętego po zgłoszeniu w parafii przez przynajmniej jednego rodzica wtedy , gdy jest nadzieja , że dziecko będzie wychowywane według zasad  katolickiej wiary. Drugi Synod Diecezji Częstochowskiej [1987 r.] określa , kto może pełnić funkcje rodzica chrzestnego. Może nim być katolik, który ukończył 16 lat, przyjął już sakrament bierzmowania oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i nie żyje w niesakramentalnym związku małżeńskim. Żyjący w konkubinatach bez przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku sami się wykluczają z możliwości bycia rodzicem chrzestnym. Nie przyjmując obowiązków katolika, nie mają też i praw. Proszeni na chrzestnych poza parafię zgłaszają się do kancelarii parafialnej po odpowiednie zaświadczenie. U nas udzielamy chrztów zbiorowych, bo mamy ich sporo; udzielamy ich praktycznie co dwa tygodnie: w pierwszą niedzielę i  w trzecią sobotę miesiąca oraz w drugi dzień Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Prosimy rodziców dzieci o dostosowanie się do tychże terminów chrztów.
Dziś po Mszy świętej  wieczornej Chór Akademii Medycznej w Łodzi i miejscowa Orkiestra Dęta zapraszają na koncert noworoczny w naszym kościele. Warto przyjść i posłuchać !!

W TYGODNIU – od jutra w liturgii będzie już czas zwykły w ciągu roku; potrwa do środy popielcowej, to jest do 18 lutego.

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. W ten dzień mimo kolędy odprawimy wieczorną Mszę z Nowenną do Miłosierdzia Bożego i z Koronką. Msza św. będzie z kazaniem i będzie Mszą św. zbiorową.

PRZYPOMINAMY – oto porządek wizyty duszpasterskiej - „kolędy” na najbliższe dni:

Poniedziałek, 12.01.2015r. godz.9.00
ul. Częstochowska - dwóch księży po obu stronach ulicy od Rynku,
godz.16.00 - ul. Przemysłowa blok 9A i 9 B - trzeci ksiądz.

Wtorek, 13.01.2015r. godz. 9.00
ul. Warszawska - dwóch księży od obu końców ulicy,
ul. Przemysłowa, domy prywatne i ul. Działkowa - trzeci ksiądz.

Środa, 14.01.2015r. godz.9.00
ul. Kazimierza Wielkiego - jeden ksiądz,
godz.15.00 - ul. Żabia i ul. Cmentarna - drugi ksiądz,
ul. Łąkowa - trzeci ksiądz.

Czwartek, 15.01.2015r. godz. 9.00
ul. Szkolna, Nowa, Słowackiego i Kwiatowa - jeden ksiądz,
godz.15.00 - ul. Zielona - dwóch księży od obu końców ulicy.

Piątek, 16.01.2015r. godz.9.00
ul. 3 Maja - jeden ksiądz,
godz.15.00 - ul. Jaśminowa, Akacjowa i Wiśniowa - jeden ksiądz,
ul. Łokietka - trzeci ksiądz.

Sobota, 17.01.2015r. godz.9.00
ul. Tysiąclecia - od ul. Przedborskiej , dwóch księży po obu stronach ulicy,
ul. Polna - trzeci ksiądz.

Poniedziałek, 19 stycznia 2015r.
godz.9.00 - ul. Kościelna  z ul. Dolną - dwóch księży od obu końców ulicy,
godz.15.00 - Bujnice Blok - trzeci ksiądz.

Prosimy o pojazdy po księży na dalsze rejony na kilka minut przed zapowiedzianą godziną „kolędy”.

Mamy dziś w sprzedaży ciekawy dzisiejszy numer NIEDZIELI  i styczniowy numer NASZEJ ARKI.