św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

25 stycznia 2015

25.01.2015r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada : w poniedziałek – wspomnienie św. Biskupów Tymoteusza i Tytusa; we wtorek – wspomn. bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; w środę - wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora kościoła; w sobotę -  wspomn. w. Jana Bosko, prezbitera. W sobotę najbliższą będzie katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej. O godzinie 10.00 przyjdą dziewczęta a o godzinie 11.00 chłopcy.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu zakończyliśmy „kolędę” – wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Szliśmy do was, drodzy parafianie, z modlitwą, z Bożym błogosławieństwem dla waszych domów. ”Kolęda „pozwala nam się lepiej poznać, zauważyć problemy z jakimi się borykacie. Jeden ogólny wniosek narzuca się nam duszpasterzom po wizycie w waszych domach: Ataki na rodzinę i małżeństwo przynoszą złe owoce. Dużo jest nieuporządkowania w życiu małżeńskim. Dla nas duszpasterzy jest to impulsem by wzmóc duszpasterstwo rodzin i samo przygotowanie do sakramentu małżeństwa. Bóg zapłać wam za złożone przy okazji „kolędy” ofiary na kościół i budującą się kaplicę cmentarną. Wkrótce podamy liczbę ofiar złożonych w „kolędę „ na kaplicę cmentarną.

Taca dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę ogrzewania naszego kościoła w miesiącu styczniu.

Popierajmy, kupujmy i czytajmy prasę katolicką. Dziś prócz naszej diecezjalnej NIEDZIELI, oferujemy styczniowy numer NASZEJ ARKI o temacie: „Święte oblicze. Całun z Manoppello”.