5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

01 lutego 2015

01.02.2015r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będą odprawione w godzinach: 7.00, 9.00 i 17.00.Przed każdą Mszą św. będzie poświęcenie gromnic. Jutro  też przypada trzecia rocznica Ingresu Arcybiskupa Wacława Depo do bazyliki Archikatedralnej. W modlitwach polecimy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź z racji I piątku będzie: w czwartek od godz. 16.00 dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek od godz. 16.00 dla odprawiających I piątki, szczególnie dla dzieci klas III-ich. Niech młodzież i dzieci przyjdą do kościoła mimo ferii szkolnych. W I piątek Msza wieczorna będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu styczniu. Odczytamy prośby i podziękowania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Do stałych chorych pojedziemy w I piątek o godz. 9.00

Za tydzień będzie przeprowadzona przed naszym kościołem w ramach XXIII Światowego Dnia Chorego zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch społeczny „Betel”.

PRZYPOMINAMY – w każdą drugą niedzielę miesiąca w Domu Archikatedralnym w Częstochowie przy ul. Ogrodowej 24/44 od godz.10.00 odbywa się spotkanie osób żyjących w niesakramentalnych związkach małżeńskich. Spotkania prowadzi ks. Wojciech Gaura. tel: 600-941-805 lub mail: volg@onet.eu.To informacja dla małżonków nie mogących zawrzeć sakramentu z powodu przeszkody. Związki bez przeszkody niech starają się jak najszybciej zawrzeć sakrament małżeństwa.

W najbliższą sobotę  7 lutego odbędzie się w Gorzkowicach XIII Forum Trzeźwościowe i XVI rocznica powstania grupy AA Dromader. Miejscem spotkania będzie  miejscowy Dom Kultury. Oto program:

godz.14.30 – Forum Trzeźwościowe
godz.15.30 – Część artystyczna w wykonaniu uczniów
godz.17.00 – Msza św. w kościele parafialnym
godz.18.00 – Mityng
godz.20.00 – Zabawa taneczna

Zapraszani są wszyscy członkowie AA Dromader z rodzinami, sympatycy a także ci którzy borykają się z problemem alkoholizmu i chcieli by przy pomocy wspólnoty wytrwać w abstynencji i trzeźwości.