Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

08 września 2012

09.09.2012r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

–  na Mszy św. o godz. 10.15 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla przedszkolaków i klas I.

W TYGODNIU –  we wtorek 11 dzień miesiąca. Wyjazd na Jasną Górę na nocne czuwanie. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania formacyjne poszczególnych grup. W piątek o godz. 17.00 Służba Liturgiczna Ołtarza – Ministranci pod opieką ks. Przemysława. Po mszy św. wieczorowej, przed godz. 19.00 swoje spotkania będzie miało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – pod opieką ks. Zbigniewa. W sobotę o godz. 10.00 chórek młodzieżowy, prowadzony będzie przez ks. Zbigniewa, natomiast o godz. 11.00 chórek dziecięcy który będzie wspierał ks. Przemysław. W piątek 14-go września doba eucharystyczna. Przez 24 godziny, począwszy od godz. 07.00 rano, z przerwami na Msze św. o godz. 18.00 i 24.00 będziemy trwać na adoracji przed Jezusem Eucharystycznym. O północy odprawimy Mszę św. za parafian. Ustaliliśmy godziny adoracji dla wszystkich ulic i wiosek zmieniając kolejność względem  poprzednich lat. Proszę się z nimi zapoznać i przyjść na adorację we właściwej dla siebie godzinie. Począwszy od miesiąca września w każdy 3 piątek miesiąca będziemy sprawować Msze świętą, nowennę do Miłosierdzia Bożego za żywych i zmarłych. Pewnego dnia Pan Jezus powiedział św. s. Faustynie: „O, gdyby znali grzesznicy miłosierdzie Moje, nie ginęłaby ich tak wielka liczba. Mów duszom grzesznym, aby się nie bały zbliżyć do Mnie, mów o Moim wielkim miłosierdziu.” Chcemy w dzisiejszym „zwariowanym” świecie szukać ukojenia i przebaczenia dla duszy, a Bóg ciągle chce nam dawać siebie w Sakramencie Wielkiej Miłości. Stąd chcemy wprowadzić tę nowennę do Miłosierdzia Bożego, które okazał nam Bóg w swoim Synu Jezusie Chrystusie, otwierając Serce włócznią żołnierza z którego wypłynęły zdroje łask. "Dziś w nocy, gdy się przebudziłam usłyszałam glos płaczliwy: - Zmiłujcie się nad nami przynajmniej wy, krewni i przyjaciele nasi, gdyż bardzo cierpimy w więzieniu czyśćcowym. Wy żyjący nie macie pojęcia jakie tu męki ponosimy. (...) My sami nic zrobić nie możemy ale wy możecie za nas zrobić dużo..." W środę wspomnienie: Najświętszego Imienia NMP. W piątek 14 września święto: Podwyższenia Krzyża Świętego. Prosimy o odnowienie i przyozdobienie przydrożnych krzyży. W sobotę  wspomnienie: NMP Bolesnej.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono anonimowe ofiarę w kwocie 100zł. Serdeczne Bóg zapłać! Zwozimy już cegłę i pustaki na mury kaplicy. Murarze prace maja zacząć pod koniec tego tygodnia.