św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

08 lutego 2015

08.02.2015r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – jak było zapowiadane przed tygodniem, dzisiaj w pod kościołami całej naszej archidiecezji zbierane są ofiary do puszek z przeznaczeniem na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi którymi zajmuje się katolicki ruch BETEL. Dziękujemy gorąco za wszystkie ofiary.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek  – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, w środę – wspomnienie N.M.P. z Lourdes  i zarazem Światowy Dzień Chorego. W 1858r. w 4 lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Boża zjawiła się ubogiej pasterce Bernardecie Soubirous w Grocie Massabelskiej w Lourdes. Podczas 18 zjawień Maryja wzywała do modlitwy i pokuty oraz poleciła, by na miejscu objawień stanął kościół. Wkrótce Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i  uzdrowień, stając się światowym centrum kultu Maryjnego. W sposób szczególny do Lourdes pielgrzymują chorzy z całego świata. W tym dniu otoczymy modlitwą wszystkich chorych i tych którzy im posługują – służbę zdrowia i wolontariuszy, w sobotę – przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego biskupa, patronów Europy.

W piątek po Mszy wieczornej  na plebani odbędzie się lutowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

PRZYPOMINAMY – trwają ferie zimowe i karnawał. Nie zapominajmy w tym czasie o Bogu, modlitwie i Mszy niedzielnej. Karnawał to czas dozwolonej rozrywki, zabaw. Ale nigdy w tym nie zapominajmy o prawie Bożym i Bożych przykazaniach. Karnawał kończy się w przyszły wtorek 17 lutego. Środa 18 lutego jest już środą popielcową.