św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

23 lutego 2015

22.02.2015r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”.

DZISIAJ – o godz. 17.00  odprawimy pierwsze tegoroczne w Wielkim Poście „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post w porze wieczornej Mszy św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.
Drogę Krzyżową odprawiamy w tegorocznym Wielkim Poście o godz. 16.30 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. ok. godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.
Taca dzisiejsza jest przeznaczona jest na spłatę gazu ziemnego którym ogrzewamy nasz kościół w miesiącu lutym. Dziękujemy za waszą hojność.

W TYGODNIU – w najbliższa sobotę 28 lutego minie 2 lata jak zakończył się pontyfikat Ojca świętego Benedykta XVI, który przeszedł na emeryturę. Będziemy się w tym dniu modlić aby papież Benedykt zawsze cieszył się błogosławieństwem Boga i życzliwością ludzi, a zasiane przez niego ziarno słowa wydawało owoce w życiu wszystkich wierzących.
W sobotę najbliższą odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej. Na godz. 10.00 przyjdą chłopcy a na godz. 11.00 dziewczęta.

PRZYPOMINAMY – starajmy się przeżyć tegoroczny Wielki post jak najlepiej. Prócz gorliwej modlitwy na pasyjnych nabożeństwach zróbmy też dobre postanowienia – niech będą to postanowienia na przykład odmówienia sobie całkowitego lub częściowego czasie alkoholu albo większy dystans do spraw które pochłaniają nam wolny czas : wielu zwłaszcza młodych ludzi jest dziś uzależnionych od telefonu komórkowego  czy internetu. Dostosujmy te postanowienia do naszej duchowej „kondycji”.

OGŁOSZENIA NATURY SPOŁECZNEJ – Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Chodzi o pieszych. Okazuje się , że niewidoczni piesi byli przyczyną największej ilość wypadków drogowych. Dlatego przypominamy,   że od sierpnia 2014r. obowiązuje nowa ustawa, która na pieszych poruszających się na drogach w terenie niezabudowanym nakłada obowiązek używania elementów odblaskowych -kamizelki, zawieszki, opaski. Rowerzyści zaś mają mieć światło z przodu barwy białej lub żółtej a z tyłu barwy czerwonej.

23 lutego /jutro/ o godz.15.30 w GIMNAZJUM w Gorzkowicach specjalista ds. Rehabilitacji zaprasza na bezpłatne konsultacje dotyczące naturalnego leczenia chorób zwyrodnieniowych i reumatycznych kręgosłupa stawów, nadciśnienia i innych schorzeń. Przy wyjściu do odebrania są druki z informacją.