św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

01 marca 2015

01.03.2015r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ – o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki głoszących Ewangelię na krańcach ziemi. Dziś też przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W Modlitwie Powszechnej stosowne wezwanie za żołnierzy Podziemia, którzy po latach okupacji niemieckiej, po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich i rodzimych komunistów, mieli odwagę wytrwać w walce o suwerenną i niepodległą Polskę cierpiąc  lub oddając życie za Ojczyznę.

W TYGODNIU – w środę przypada święto liturgiczne św. Kazimierza królewicza. W nadchodzącym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca marca. Ponieważ wkrótce będą rekolekcje wielkopostne ze spowiedzią okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie tylko dla tych którzy muszą się wyspowiadać, aby przyjąć Komunię wynagradzającą w I piątek. Będzie ta spowiedź w piątek od godz.16.00.Do stałych chorych pojedziemy w marcu tuż po rekolekcjach. Nie będzie w marcu katechez przed bierzmowaniem. Zastąpi je udział w rekolekcjach parafialnych.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Tak jak co roku, tak i w tym, przygotowaliśmy w kopertach dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Będzie on w najbliższym czasie dostarczony do każdego domu. Część już dziś, część za tydzień. Prosimy o pomoc w rozprowadzeniu tych programów.

10 marca to jest w przyszły wtorek  o godz. 19.00 przyjedzie firma z uszytymi strojami liturgicznymi do I Komunii świętej. Zapraszamy rodziców z dziećmi. Firma prosi o pieniążki za wykonaną usługę.