św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

08 marca 2015

08.03.2015r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU --- we wtorek o godzinie 18.00 przyjedzie do parafii firma z uszytymi strojami do I Komunii świętej. Zapraszamy rodziców i dzieci klas drugich. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się na plebani marcowe spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przypada druga rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. W Modlitwie Powszechnej będzie stosowne wezwanie za papieża a po Komunii świętej odśpiewamy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławiamy”.

W piątek również organizujemy Ekstremalną Drogę Krzyżową z Gorzkowic na Pocieszną Górkę. Wyruszamy na pieszo spod kościoła o godz. 20.00. Powrót około godz. 23.00 busem, można też zorganizować sobie kogoś, żeby przyjechał na Pocieszną Górkę. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału; młodzież, starszych. Będziemy szli spokojnym krokiem, w milczeniu między stacjami.

W nawiązaniu do czytanych dziś słów Arcybiskupa Metropolity: Inicjatywa papieska „24 godziny dla Pana” w naszym regionie radomszczańskim jest organizowana z 13 na 14 marca /piątek/sobota/ w kościele św. Marii Magdaleny w Radomsku – przez 24 godziny będzie tam adoracja Najświętszego Sakramentu i możność spowiedzi. Dwóch kapłanów z naszego dekanatu będzie spowiadać w godz.9-11. Patrz plakat w gablocie.

Druga sprawa: nasza parafia jako parafia duża i stolica dekanatu będzie mieć zaszczyt gościć dnia 21 marca o godz. 13.00, to jest w przyszłą sobotę, znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i  ikonę Matki Bożej. Już dziś zobowiązujemy do przyjścia na tę uroczystość młodzież przed bierzmowaniem a zapraszamy młodzież i wiernych z całego dekanatu.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Zenon Siedlarz sercanin z Bełchatowa. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Zapoznajmy się dokładnie z programem rekolekcji, który powinien dotrzeć do nas w kopercie, dziś rozprowadzamy resztę zaproszeń. Jest on także wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach; w przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – gorąco prosimy parafian o przeprowadzenie na ulicach i wioskach całej parafii zbiórki pieniężnej na kwiaty do Bożego Grobu, aby nasz grób jak co roku był piękny i cieszył nasze oczy w Wielkim Tygodniu. Są już pierwsze ofiary na kwiaty: ul. Bolełsława Chrobrego – 240 zł, ul. Galla Anonima – 80 zł, ul. Św. Wojciecha – 70 zł. Bóg zapłać!

Polecamy dziś parafianom prasę katolicką: marcowy numer NASZEJ ARKI poświęcony św. Teresie Wielkiej oraz dzisiejszy, ciekawy numer NIEDZIELI.