św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

15 marca 2015

15.03.2015r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ – w naszej parafii rozpoczynamy czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Przeprowadzi je ks. Zenon Siedlarz przełożony Sercanów z Bełchatowa.  Dziś jest dzień nauk stanowych. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału. Program tych rekolekcji został dostarczony do każdego domu parafii.

W TYGODNIU – dzieci szkolne w poniedziałek i wtorek przyjdą do kościoła na godz. 10.45. W środę na godz.10.30. Młodzież z Gimnazjum ma przez trzy dni zajęcia rekolekcyjne w kościele o godz. 15.30.Msze św. w dni rekolekcyjne będziemy odprawiać w godzinach: 9.00, 11.00, 16.00 i 17.00. W dni powszednie rekolekcji nie ma Mszy o godzinie 7.00.   Dla dorosłych przeznaczone są Msze o godz. 9.00 i 17.00. We wtorek o godz. 9.00 odprawimy Mszę dla chorych i starszych. Udzielimy na tej Mszy św. Sakramentu Namaszczenia  wszystkim obecnym chorym. którzy najpierw musza się wyspowiadać. Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach, w najbliższy czwartek od godz. 10.00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a od godz. 14.00 u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii.  Poniedziałek i wtorek są dniami naszej rekolekcyjnej spowiedzi. Będzie wtedy wielu księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową.

W czwartek po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych. Wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy jako że w tym dniu przypada uroczystość św. Józefa. Zgłaszajmy zmarłych na tę Mszę.

W piątek po rekolekcjach odprawimy jedną Drogę Krzyżową, będzie ona na gorzkowickim Rynku, oczywiście przy sprzyjającej pogodzie. Połączymy ją z przedstawieniem Misterium Męki Pańskiej. Początek o godz. 16.30. Po Drodze Krzyżowej będzie odprawiona Msza św. wieczorna – Msza zbiorowa za zmarłych z racji trzeciego piątku miesiąca.

W najbliższą sobotę o godzinie 13.00 przyjadą do naszego parafialnego kościoła znaki Światowych Dni Młodzieży – Krzyż i ikona Matki Bożej. To zaszczyt dla parafii i wyróżnienie. W programie jest Msza święta i adoracja krzyża. Obowiązkowo przyjdzie młodzież przed bierzmowaniem a zapraszamy pozostałą młodzież i wszystkich parafian.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono następujące ofiary: Gorzkowiczki, Józefina i Pieńki Stolarskie – 626 zł, ul. Krzywoustego – 315zł, Grabostów – 177 zł, ul. Kazimierza Wielkiego – 190 zł, ul.3 Maja – 160 zł, Bukowina – 110 zł, Bujnice Blok – 85 zł, ul. Łokietka – 75 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym. Bóg zapłać! Liczymy na ofiary ze wszystkich rejonów parafii.

Na budowę kaplicy cmentarnej złożyli ofiarę w kwocie 525 zł parafianie z Bloku Bujnice. Dziękujemy. Kładziemy w kaplicy płytki w ubikacji i na chórze, załatwiamy ławki.

Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności Księdzu Rekolekcjoniście za trud ich wygłoszenia. Umiejmy być wdzięczni w tym względzie.

Prosimy o składanie darów na paczki świąteczne dla mniej zamożnych parafian. Można to będzie uczynić do koszów pod chórem przez dwie najbliższe niedziele.