św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

22 marca 2015

22.03.2015r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ — dzisiaj a także jeszcze w przyszłą niedzielę do koszów  stojących w przedsionku kościoła można złożyć nie psujące się produkty spożywcze, artykuły chemiczne i słodycze z których zrobimy paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

W TYGODNIU – jutro 23 marca w kościele filialnym w Kotkowie będzie Doba eucharystyczna. W programie: Msza św. o godz. 07.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godziny 17.00, Koronka do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte tylko o godz. 07.00 rano i o godz. 17.00. Jest to dzień świętości życia. Na Mszy wieczornej modlitwy wynagradzające za zabijanie poczętych a nienarodzonych dzieci. W piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe; o godz. 16.30 i o godz. 17.30.Zaś wieczór powtórzymy ekstremalną Drogę Krzyżową na Pocieszną Górkę. Początek o godz. 20.00 pod kościołem parafialnym. W sobotę o godz.10.00 zapraszamy na gruntowne sprzątanie kościoła rodziców dzieci klasy II „b” i tych rodziców dzieci z klasy II a którzy nie sprzątali kościoła w adwencie. Prosimy o przyniesienie przyborów do sprzątania. Potrzebnych będzie kilku ojców, bowiem chcemy odsunąć wszystkie ławki i posprzątać pod nimi. Proszę nie zawieść!

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach ale zmieniamy porządek Mszy świętych. Zamiast Mszy o godz. 10.15 i sumy będzie Msza po procesji z palmami po gorzkowickim Rynku. Zbierzmy się pod kościołem z palmami na godz. 11.00. Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła

PRZYPOMINAMY— Na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: Żuchowice – 340 zł, Kolonia Plucice – 273 zł, Bujnice wieś – 215 zł, Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie – 200 zł, Koło Różańcowe i mieszkańcy wsi Plucice – 200 zł, Szczukocice – 195 zł, Bujnice Zakład Rolny – 180 zł, Sobakówek – 150 zł, ul. Ogrodowa – 130 zł, ul. Zygmunta Starego – 125 zł, ul. Królowej Jadwigi – 70 zł, Janina i Bogumił Ławniczek – 50zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Na kaplicę  cmentarną złożono ofiary: Świerczyńska Barbara – 100 zł. pewna osoba – 100 zł. Bóg zapłać! Na kościół złożono ofiary: Robakowska Maria – 100 zł, Kućmierz Jadwiga – 50 zł, Krasoń Genowefa – 50 zł, Magiera Waldemar i Żurek Cecylia – 50 zł. Gorąco dziękujemy!

Caritas Polska rozprowadza małe świece w cenie 4 zł, są to paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na cele dobroczynne .Zachęcamy do nabywania po Mszach świętych.

W dniach 30.04.2015r. – 04.05.2015r. organizujemy autokarową pielgrzymkę na Litwę; zwiedzanie Wilna i Trok. Cena 595 zł. Zapisy do świat wielkanocnych z zaliczką 200 zł. Bliższe informacje na ulotce w gablocie przed kościołem.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – Urząd Gminy w Gorzkowicach informuje, że w dn. 24-27 marca mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym przy parkingu w Rynku. Związane są one z koniecznością wykonania robót odwodnieniowych i elektrycznych w ramach drugiego etapu budowy parkingu. Planowany koniec przebudowy to początek lipca 2015 r.