św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

29 marca 2015

29.03.2015r. - NIEDZIELA PALMOWA

„Chrystus uniżył samego siebie,
dlatego Bóg Go wywyższył” /Flp2,8/

DZISIAJ – obchodzimy Niedzielę palmową. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie palm. Nie będzie Mszy o godz. 10.15.Prosimy zebrać się zwłaszcza z dziećmi z palmami przed kościołem o godzinie 11.00. Urządzimy procesję z palmami po Rynku. Po niej będzie Msza św.- uroczysta suma.

W TYGODNIU – od czwartku nadchodzącego tygodnia mamy w Kościele tzw. Triduum Paschalne. Oto jego program:

WIELKI CZWARTEK – po Mszy wieczerzy Pańskiej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 22.00.

WIELKI PIĄTEK – dzień postu ścisłego. Od godziny 7.00 rano adoracja w ciemnicy. O godz. 17.30 Droga Krzyżowa, a o godzinie 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu i adoracja do godziny 22.00.

WIELKA SOBOTA – w tym dniu Kościół trwa na adoracji przy Grobie Bożym od godziny 7.00. W kościołach święci się pokarmy na Wielkanoc. W naszym kościele to święcenie odbywać się będzie co pół godziny zaczynając od godziny 9.00, a kończąc na godzinie 14.00. W Kotkowie i na Jasnej Górce święcenie pokarmów będzie o godzinie 11.00. O godzinie 19.00 , gdy będzie zapadać zmrok, odprawimy w parafialnym kościele Liturgię Wigilii Paschalnej. Zaczynamy ją pobłogosławieniem ognia przed kościołem – tam też się zgromadźmy. Przynieśmy świece; można dziś nabyć jeszcze specjalne paschaliki na sobotnie nabożeństwo – cena 4 zł, dochód dla Caritas. Całą noc z soboty na niedzielę będziemy trwać na adoracji Pana Jezusa w Grobie. Zachęcamy do adoracji w Ciemnicy i przy Grobie. Rozpisaliśmy godziny adoracji, wywieszamy je w gablocie przed kościołem. Prosimy strażaków o trzymanie warty przy grobie według ustalonego harmonogramu.

Bardzo gorąco i serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego. One są bardzo ważne  - upamiętniają najważniejsze,  zbawcze wydarzenia naszej wiary.

SPOWIEDŹ – okazja do spowiedzi dla tych , którzy  mieli przeszkodę podczas rekolekcji będzie w Wielki Czwartek w godz. 17.00 – 18.00, w Wielki Piątek w godz. 17.00 – 18.30.  W Wielką Sobotę już nie spowiadamy.

WIELKANOC – która wypada za tydzień, jest największym świętem chrześcijańskim; upamiętnia Zmartwychwstanie Pańskie. O godzinie 6.00 rano odprawimy uroczystą Rezurekcję z trzykrotną procesją wokół kościoła. Zapraszamy na nią asystę liturgiczną, obsadę do chorągwi i feretronów, druhów strażaków, miejscową orkiestrę dętą i wszystkich wiernych. Począwszy od godz. 9.00 odprawimy Msze św. według normalnego porządku niedzielnego łącznie z filiami.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj nastąpiła zmiana czasu na letni. Wieczorne nabożeństwo dziś jeszcze o godzinie 17.00. Od jutra Msze i nabożeństwa wieczorne będą o godzinie 18.00.

Na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Zielona – 330 zł, ul. Tysiąclecia –260 zł, ul. Polna – 230 zł, Kolonia Żuchowice – 190 zł, ul. Piotrkowska – 175 zł, ul. Przemysłowa bl.34 – 145 zł, rodzina Sobczyków, ul. Przemysłowa – 100 zł, ul. Przemysłowa bl. 36 – 121 zł, ul. Rynek – 100 zł, Żabia i Cmentarna – 166 zł.  Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym.

Na Kościół złożono ofiary: Rodziny Maczugowskich i Krasoń – 150 zł, Sionkowski  Zygmunt – 50 zł, pewna osoba – 50 zł. Serdecznie dziękujemy.

Jeszcze przez tydzień trwają zapisy na autokarową pielgrzymkę na Litwę w dn. 30 IV- 4 V. Cena 595 zł. Zaliczka przy zapisie 200 zł. Zachęcamy bardzo, bo warto zwiedzić piękne Wilno.

Dzisiaj zbieramy jeszcze produkty na paczki wielkanocne dla mniej zamożnych z naszej parafii. Na razie trochę mało tych produktów, chyba że dziś parafianie złożą sporo darów.

W minionym tygodniu założyliśmy ledowe światło w głównym ołtarzu by podświetlić rzeźbę św. Piotra kroczącego po wodzie. Sponsorem oświetlenia i robocizny jest Pan Jacek Strzelecki z Kamieńska. Wielkie dzięki!

Parafianie proszą o wydanie zezwolenia na wycięcie pięknego dęba na naszym cmentarzu. Otóż dąb ten jest pomnikiem przyrody i nie można go wyciąć bo naruszylibyśmy prawo państwowe. Co innego spróchniała lipa czy pochylona akacja. Takie się usuwa. Właściwie problemem są ptaki gnieżdżące się na tym dębie i je trzeba usunąć, nie szlachetne drzewo dębowe.