św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

05 kwietnia 2015

05.04.2015r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy"

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech te Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą dla Was i Waszych Rodzin czasem radości, pokoju, nadziei i miłości, aby widać było w Was, że jesteście świadkami Zmartwychwstania. Niech Zmartwychwstały Chrystus żyje w Waszych wnętrzach przez wytrwałość w dobrym. Wesołego Alleluja!!!

Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Zapraszamy  na Msze, aby cieszyć się radością ze zmartwychwstania Pańskiego.

W czwartek  o godzinie 16.00 dzieci klas drugich całej naszej parafii będą mieć w kościele pierwszą naukę bezpośrednio przygotowującą do I Komunii świętej. O tej samej godzinie zapraszamy do sali przy plebani na zebranie rodziców tychże dzieci. Omówione będą sprawy tegorocznej I Komunii świętej, której termin coraz bardziej się przybliża /17 maja/.

W piątek najbliższy, pierwszy po Wielkanocy  można spożywać pokarmy mięsne, bo cały najbliższy tydzień jest w liturgii jedną wielką uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego.

W piątek wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych w miesiącu marcu. Przenosimy te modlitwy o tydzień później, bo pierwszy piątek w miesiącu kwietniu wypadł w Wielki Piątek, kiedy to raz w roku nie odprawia się Mszy świętej.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia odprawimy godzinę Miłosierdzia Bożego, zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia. W szczególny sposób miłosierdzie chrześcijańskie szerzy nasza diecezjalna Caritas. W niedzielę przyszłą wesprzemy jej statutową działalność składając po Mszach św. ofiary pieniężne do puszek. Ofiary te będą przeznaczone dla poszkodowane działaniami wojennymi dzieci z Ukrainy.

PRZYPOMINAMY  - na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary:  ul. Częstochowska - 459 zł, rodzina Surmackich - 50 zł. Dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary! Ofiara na Kościół: Stolarski Władysław -50 zł. Bóg zapłać!

W kaplicy cmentarnej przed świętami założyliśmy płytki na chórze, tak że już całe wnętrze ma wykończoną posadzkę. Dzięki pomocy Urzędu Gminy Gorzkowice została zbudowana też droga dojazdowa z płyt betonowych do kaplicy od strony nowego osiedla. Serdecznie dziękujemy. Zdjęcia z tych prac będą na internecie po Świętach.

Zachęcamy do nabycia świątecznego i ciekawego numeru NIEDZIELI oraz kwietniowego numeru NASZEJ ARKI pod tytułem „Męczeństwo duchowieństwa polskiego”

KOTKÓW – za tydzień z powodu południowej uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II w parafii Gomunice Msza św. będzie o godzinę później to jest o godz.15.