św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

12 kwietnia 2015

12.04.2015r. - NIEDZIELA WIELKANOCY

DZISIAJ – niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj, dobroczynna, kościelna organizacja CARITAS zbiera po Mszach ofiary do puszek na swoją statutową działalność. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary. Msza św. w Kotkowie o godzinie 15.00

W TYGODNIU – dzieci klas II będą mieć w tym tygodniu i przez pozostały czas do uroczystości I Komunii świętej tj. 17 do maja, katechezę liturgiczną we wtorek  i czwartek o godzinie 16 w kościele.

W czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się na plebani kwietniowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

Najbliższy piątek jest trzeci w miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych z nowenną i Koronką do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu również zapraszamy, jak co miesiąc, na wspólne modlitwy na Pociesznej Górce: Droga krzyżowa i Apel Jasnogórski. Początek o godz.21.Dojazd własnym środkiem lokomocji.

W sobotę zapraszamy młodzież z grupy starszej na katechezę przed bierzmowaniem. Chłopcy przyjdą na godz. 10.00, a dziewczęta na godzinę 11.00.

Przyszła niedziela jest niedzielą Biblijną. Jej celem jest zgłębienie tajemnicy słowa Bożego.

PRZYPOMINAMY – zwracamy się do parafian aby wraz z wiosną i zbliżającym się miesiącem majem , odnowili, odmalowali i ozdobili wszystkie przydrożne krzyże i figury przydrożne.

W sobotę 25 kwietnia parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie z odwiedzinami Gidel i Złotego Potoku. Cena 25 zł. Wyjazd spod kościoła o godzinie 8 rano. Jeszcze jest kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę na Litwę. Zapraszamy.

Na stolikach za ławkami wyłożyliśmy na sprzedaż w cenie 0.50 zł.  widokówki naszego parafialnego kościoła. Można posłać komuś, zamiast smsa. Ofiarę wrzucamy do koszyczka obok.

Złożono anonimową ofiarę na kościół w kwocie 50 zł. Bóg zapłać.

Umieszczamy na internecie zdjęcia z ostatnich prac przy kaplicy cmentarnej.