Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

15 września 2012

16.09.2012r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

- w Kościele w Polsce zaczynamy Tydzień Wychowania. Z tej racji w pierwsza niedzielę września był odczytywany list Episkopatu Polski. „W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej „był”, a nie tylko więcej „miał” - aby więc poprzez wszystko, co „ma”, co „posiada”, umiał bardziej i pełniej być człowiekiem - to znaczy, ażeby również umiał bardziej „być” nie tylko z „drugimi”, ale także i „dla drugich”. (bł. JPII) Również dzisiaj Dzień Środków Społecznego Przekazu, którego patronem jest św. Franciszek Salezy. Módlmy się aby prawda stała się zasadą życia dziennikarskiego i rzetelności dziennikarskiej w naszej Ojczyźnie. A wolność słowa i dostęp powszechny do różnych mediów był priorytetem demokracji. Także dzisiaj rozpoczynają się kwartalne modlitwy za dzieci, młodzież i wychowawców z racji zbliżającego się święta św. Stanisława Kostki. Wszystkich zachęcamy do duchowego wspierania dzieci i młodzieży w szukaniu dobrych autorytetów.

W TYGODNIU - we wtorek 18 września przypada święto św. Stanisława. Kostki, w tym dniu także obchodzi swoje imieniny ks. Abp Stanisław Nowak, biskup emeryt, pamiętajmy w modlitwach za solenizanta w tym dniu. Modlitwą obejmujemy dzieci i młodzież oraz nauczycieli i wychowawców. W piątek święto św. Mateusza Apostoła (Dar Boga). Patron urzędników. O godz. 18.30 nowenna do MB. Jak zapowiadaliśmy w poprzednią niedzielę, chcemy wprowadzić w naszej parafii mszę św. zbiorową z nowenną do MB, w każdy trzeci piątek miesiąca. Ta msza św. pozwoli nam rozwiązać (po części) problem z zaległymi intencjami pogrzebowymi. Będą to intencje od uczestników pogrzebu czy różnych grup społecznych. Zawsze po mszy św. będzie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – koronka do Miłosierdzia Bożego, pieśni oraz modlitwy, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Również w piątek Dekanalny Dzień Chorych i spotkanie z biskupem w Bęczkowicach. W tym dniu o godz. 15.30 będzie podstawiony autobus przy kościele, którym pojedziemy do sanktuarium w Bęczkowicach. Musimy wiedzieć ile osób będzie chętnych, dlatego prosimy o zapisywanie się w kancelarii lub w zakrystii na listę do wtorku włącznie. Zapisy u ks. Zbigniewa lub ks. Przemysława. W sobotę 22.09 września pierwsza katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dla grupy młodszej – kl. III gimnazjum. Młodzież przychodzi na mszę św. na godz. 18.00, a po mszy św. katecheza. Kandydaci przynoszą w tym dniu deklaracje podpisane przez kandydata oraz rodziców lub opiekunów. Każdy otrzymał taką deklarację w szkole. W niedzielę wspomnienie św. o. Pio.

PRZYPOMINAMY - pogoda popsuła plany co do kaplicy dlatego w minionym tygodniu nie udało się ruszyć z pracami.