św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

19 kwietnia 2015

19.04.2015r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

– dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy VII Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” (Mk 1,15). Celem tygodnia biblijnego jest coraz lepsze zgłębianie Słowa Bożego i głębsze poznawanie Biblii - źródła naszej wiary. Pytajmy się: czy mamy w domu Pismo święte? Jak często je czytamy?

Dlatego dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu odbędzie się „Spotkanie z Biblią”. Rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego, czytaniem Pisma Świętego i świadectwem spotkania z Biblią młodego człowieka. Zapraszamy.

W TYGODNIU – dzieci klas II przygotowujące się do I Komunii świętej przychodzą na godz. 16.00 we wtorek i czwartek. Natomiast 21 kwietnia również o godz. 16.00 na salce będzie spotkanie z fotografem i kamerzystą. Należy zabrać po 10zł zaliczki na każdą z usług.

W czwartek przypada w liturgii uroczystość św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. W sobotę przypada święto św. Marka Ewangelisty. Również w sobotę parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie z nawiedzeniem sanktuariów Gidel, Św. Anny, Złotego Potoku, Czatachowej, Koziegłówek i Mzyk do sanktuarium św. Jana Vianneya – kapłana. Wyjazd spod kościoła o godzinie 8.00.

W przyszłą niedzielę w godz. od 10.00 - 13.00 przy OSP w Gorzkowicach będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.

PRZYPOMINAMY – można za 50 gr nabyć widokówkę przedstawiającą nasz parafialny kościół. Leżą na stolikach za ławkami. Z końcem kwietnia kończą się wypominki półroczne. Kto z parafian chce je przedłużyć, niech zgłosi to w kancelarii. Na kościół złożono anonimowo: 100zł. Bóg zapłać.