św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, święto

Katarzyny, Bogusława

Ukazuj dzieciom ideały, tylko to uczyni je szczęśliwymi, nie złoto.
Ludwig van Beethoven

1 J 1, 5 – 2, 2 • Ps 103 • Mt 11, 25-30 liturgia dnia

17 maja 2015

17.05.2015r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. W związku z tym nie będzie dziś sumy; w Kotkowie  i na Jasnej Górce Msze o godz.14.00. Po Mszach zbieramy ofiary do puszek Caritas z przeznaczeniem na zniszczony trzęsieniem ziemi Nepal.

Gratulujmy sobie dzisiejszej uroczystości. Podtrzymujmy w dzieciach, które przyjęły dziś I Komunię świętą ducha pobożności. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej. Dziękujemy komitetowi rodziców, który mocno się napracował przed I Komunia świętą. I Komunia święta jest pewnym testem dla rodziców dzieci, testem wiary w Boga, w Kościół, który udziela sakramentów, jest okazją do lepszego poznania się. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza; kielich mszalny, albę, trzy kapłańskie komże i dwa komplety bielizny kielichowej. Bardzo dziękuję ks. Przemysławowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne  pamiątkowe zdjęcie. Dzisiaj dzieci mają już wolne, od jutra zaś, będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00. Wyjątkiem będzie środa. W tym dniu dzieci udadzą się z pielgrzymką na Jasną Górę. O godz. 15.00 podjadą pod kościół dwa autobusy.

W  TYGODNIU –w środę najbliższą ok. godz. 19.00 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów.

W sobotę najbliższą będzie katecheza przed bierzmowaniem dla grupy starszej. Na godz. 10.00 przyjdą chłopcy a na godz.11.00 dziewczęta.

W sobotę o godz. 17.00 spod parafialnego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka na Pocieszną Górkę. Po przyjściu na miejsce będzie o Msza święta i czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego. W niedzielę przypada na Pociesznej Górce doroczny odpust.

Także w  przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.10.15 dzieci klas III będą przeżywać rocznicę I Komunii. W związku z tym, dzieci te przyjdą do kościoła na  próbę w czwartek o godz. 16.00, a  na spowiedź św. w sobotę  o godz. 9.00. Rodzice przygotują dla tych dzieci stroje od I  Komunii św. lub zbliżone do nich.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze święte polowe z prośbą o urodzaje zaplanowane są w porządku następującym: w poniedziałek: Kolonia Plucice , we  wtorek: Kolonia Żuchowice, w piątek: Bujnice.

Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz.11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kościółka i posiłku odpustowego.

Złożono anonimową ofiarę na kaplicę cmentarną w kwocie 100 zł. Bóg zapłać! W tych dniach pani plastyk pracuje na wystrojem artystycznym kaplicy. Ukończona jest już  ściana za ołtarzem.