5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

31 maja 2015

31.05.2015r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ –  w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30. W Kotkowie w związku z odpustem dzisiaj Msza św. o godzinę później to jest o godz. 15.00. Wszystkie pozostałe Msze święte odprawimy według normalnego porządku niedzielnego.

W TYGODNIU – we wtorek  o godz. 17.30  próba sypania kwiatków na Boże Ciało przez dziewczęta z klas II-ich. Zbiórka wszystkich ministrantów w środę o godz. 17.30. Obecność obowiązkowa.

W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze w godzinach: 7, 9, 11, 18. Po Mszy o godz. 11.00 /uwaga: nietypowa godzina Mszy świętej/ wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją  ulicami: Cmentarna, Mieszka I, Chrobrego i Częstochowska. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo-komunijnych dzieci klas II-ich dziękując Bogu za dar przyjętej w tym roku Eucharystii. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.   Parafian na trasie procesji  i nie tylko, prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła; przychodźmy wtedy jak najliczniej.

Msze św. o urodzaje na tydzień zaplanowaliśmy następująco: poniedziałek – Sobakówek, wtorek – Sobaków, środa – Wola Kotkowska. Prosimy o pojazdy po księdza za kwadrans osiemnasta.

W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca czerwca. Okazja do spowiedzi dla chętnych na Mszach dopołudniowych w Boże Ciało, a w piątek od godz. 17.30.

Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 9.00.

Katecheza bierzmowanych – grupa starsza, będzie w środę o godz.19.00 i w sobotę o godz. 10.00

PRZYPOMINAMY – w najbliższą sobotę o godz.8.30 spod kościoła wyjedzie autobus wiozący pielgrzymów do sanktuarium w Praszce gdzie jesienią odbędzie się koronacja obrazu koronami papieskimi. Zapraszamy do wyjazdu kilka osób. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii. Koszt ok. 20 zł.

Ksiądz proboszcz, autor Kroniki Parafialnej, uzupełnił ją za ostatni okres czasu. Można się z nią zapoznać na stronie internetowej naszej parafii.

Złożono anonimową ofiarę na kaplicę cmentarną w kwocie 400 zł. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – w najbliższy wtorek od godz. 14.00 w miejscowym Ośrodku zdrowia odbędą się odpłatne badania USG DOPPLER przepływów szyjnych  kończyn dolnych, tarczycy, nerek, płuc i echo serca. Bliższe informacje w Przychodni.