5 niedziela Wielkanocy

Pawła, Walerii

Zbliżcie się i posłuchajcie poleceń Pana, waszego Boga.
Joz 3, 9

Dz 9, 26-31 • Ps 22 • 1 J 3, 18-24 • J 15, 1-8 liturgia dnia

07 czerwca 2015

09.06.2015r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła jako  że mamy oktawę Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesja ta jest po Mszy wieczornej.

W TYGODNIU – msza o urodzaje będzie w środę w Bukowinie. W czwartek mamy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na mszy wieczornej będzie błogosławieństwo wianków  z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy mamy nawet z bardzo małymi swymi pociechami na specjalne błogosławieństwo.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu .Jedyny dzień w roku .W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach  7, 9 i 18.Świętujmy w tym dniu, zwłaszcza wieczorem po pracy i nauce. Msza o godzinie 18.00 będzie sumą odpustową na którą zapraszamy całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków i wszystkich parafian. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne.

Suma odpustowa w tym roku będzie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Udzieli go ks. Arcybiskup Stanisław Nowak.

W sobotę po odpuście wypada wspomnienie Niepokalanego Serca  Najśw. Maryi Panny. W tym otoczmy modlitwą ks. biskupa Antoniego Długosza – będzie mieć imieniny.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu kontynuowaliśmy  prace przy kaplicy cmentarnej. Malowane są artystyczne malunki na ścianach, skończyliśmy instalacje wodno-kanalizacyjną, zamówiony został kamienny ołtarz i ambonka. Złożono dwie ofiary anonimowe na  kaplicę w kwotach po 100 zł. Gorąco dziękujemy