Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

26 lipca 2015

26.07.2015r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– w związku z liturgicznym wspomnieniem świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa  jakie dziś przypada, w dniu dzisiejszym okazujemy wdzięczność naszym dziadkom, babciom i wszystkim osobom w starszym wieku. A my wasi duszpasterze mówimy im wszystkim – niech wam Bóg błogosławi po najdłuższe lata życia!

Dzisiaj po Mszach o godzinie 9.00 i 11.30 będzie błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących. Za wstawiennictwem św. Krzysztofa będziemy prosić Boga by nam błogosławił i ustrzegł od wszelkich niebezpieczeństw w czasie jazdy i podróży.

W TYGODNIU - jutro przypada ostatni poniedziałek miesiąca w który jeździmy na Mszę św. o uzdrowienie do Ojców Jezuitów w Łodzi. Wyjazd chętnych i stale jeżdżących będzie o godz. 17.00 spod kościoła.

W nadchodzącym tygodniu przypada: w środę wspomnienie św. Marty; w piątek wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera; w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Sobota jest pierwszą sobota w miesiącu sierpniu.

W niedzielę przyszłą w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny zwany ”Porcjunkulą” od małego kościoła Matki Bożej Anielskiej w Asyżu. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami.

PRZYPOMINAMY – w sobotę zacznie się miesiąc sierpień. Od wielu już lat jest to miesiąc trzeźwości. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu podejmując ofiarny czyn, świadomi jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

Przypominamy parafianom, że chrztów udzielamy w I niedzielę miesiąca na sumie i w III sobotę po Mszy św. wieczornej. Wedle prawa II Synodu Diecezji Częstochowskiej rodzicami chrzestnymi mogą być „katolik, który ukończył 16 lat, przyjął już sakrament bierzmowania oraz prowadzi życie zgodne z wiarą i odpowiadające funkcji, jaką ma pełnić. Rodzicami chrzestnymi nie mogą być publiczni grzesznicy, a także żyjący w małżeńskich związkach niesakramentalnych”.