Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

22 września 2012

23.09.2012r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ - wspomnienie św. o. Pio, wielkiego stygmatyka i męczennika konfesjonału, który zostawił nam w swoim nauczaniu wielki szacunek do Chrystusa eucharystycznego. Niech każda eucharystia będzie dla nas szczytem i źródłem chrześcijańskiego życia.

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera; w czwartek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera; w piątek - przypada wspomnienie św. Wacława, męczennika, dzień patrona Ks. Abp Wacława pamiętajmy w modlitwach za solenizanta w tym dniu. W sobotę - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do częstej ufnej modlitwy do św. Michała Archanioła, który pomaga w walce ze złym duchem. Również w sobotę - pierwsza katecheza dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej - kl. I ponadgimnazjalne. Młodzież przychodzi na mszę św. na godz. 18.00, a po mszy św. uczestniczy w katechezie. Przypominamy od następnego poniedziałku zaczyna się październik, miesiąc różańcowy. Zachęcamy wszystkich dzieci, młodzież, dorosłych do licznego udziału w tych maryjnych nabożeństwach. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i kandydatów przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. W najbliższym czasie w miesiącu październiku - łącząc się z wielkim dziękczynieniem Narodu Polskiego za dar Ojca Świętego, z racji ogólnopolskiego Dnia Papieskiego przeżywanego pod hasłem: Jan Paweł II Papież Rodziny, zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia w dniu 13 października 2012 r. Wyjazd o godz. 06.00 rano spod kościoła w Gorzkowicach. Koszt Pielgrzymki 35 zł. W programie Msza Święta, Droga Krzyżowa, wspólna modlitwa różańcowa, czas na zwiedzanie Sanktuarium Maryjnego oraz zakup pamiątek. Zapisy w Kancelarii i Zakrystii do dnia 7 października 2012 r.

PRZYPOMINAMY - na budowę kaplicy złożono ofiary: Kolonia Żuchowice - 795zł., ul. Piotrkowska - 305 zł., ul. Bolesława Krzywoustego - 810 zł., ul. Mieszka I - 530 zł., ul. Kazimierza Wielkiego - 260 zł. Niech Bóg swą łaską wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom i zbierającym ofiary na naszą kaplicę! Zaczęliśmy wznosić już mury naszej cmentarnej kaplicy.