Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

02 sierpnia 2015

02.08.2015r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada pierwsza niedziela sierpnia. Jest to miesiąc wielu ważnych rocznic: powstania warszawskiego, cudu nad Wisłą, solidarnościowego zrywu narodu a także miesiąc największych pieszych pielgrzymek do Sanktuarium Jasnogórskiego. Z tego to powodu polscy biskupi ogłosili przed wielu już laty sierpień miesiącem trzeźwości i abstynencji. Problem ten poruszony został w dzisiejszym  słowie Bożym. Przejmijmy się tym apelem.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera; w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w kościele parafialnym będą w tym dniu w godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to dzień odpustu w parafii Ręczno.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek  miesiąca sierpnia.  Spowiedź z racji I piątku będzie w piątek  od 6.30 rano a popołudniu od godz. 17.30. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 09.00. Wieczorna Msza w I piątek będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu lipcu. Odczytamy wtedy podziękowania i prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

PRZYPOMINAMY – rolnikom na żniwa mówimy „Szczęść Boże”. Prosimy o zachowanie nie wymłóconych kłosów zboża na dożynkowe wieńce!

W przyszły wtorek 11 sierpnia, podejmiemy jak co roku zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów z Łowicza. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podstawowa w Gorzkowicach – 150 litrów zupy, a także Grabostów – 50 l. i Sobaków 50 l. zupy z chlebem. Pielgrzymi planują dojść do Gorzkowic ok. 14.15.

W minionym tygodniu zostało zainstalowane w kaplicy cmentarnej nagłośnienie. Tubalne, zewnętrzne głośniki obejmują swym zasięgiem prawie cały cmentarz.