Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

09 sierpnia 2015

09.08.2015r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– we wtorek  około  godziny 14.00 dotrze do nas piesza Pielgrzymka idąca z Łowicza na Jasną Górę. Wszystkich duchownych w podejmiemy obiadem na plebani. Pozostałych pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem; połowę rozmieścimy na placu przy Szkole Podstawowej, drugą połowę na ogrodzie plebańskim, gdzie wydadzą im zupę z chlebem parafianie z Grabostowa i Sobakowa.

W środę przez naszą parafie będzie przechodzić Pielgrzymka niepełnosprawnych z Warszawy. Zatrzyma się na postój przed południem w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o poczęstowanie pielgrzymów napojami. Obiad będą mieć w Krzemieniewicach.

W TYGODNIU – wkalendarzu liturgicznym przypada w tym tygodniu: we wtorek  - wspomnienie św. Klary dziewicy; w piątek -  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z Oświęcimia. Jest to dzień modlitw za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.  W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Msze święte w kościele parafialnym w godzinach: 7.00, 9.00, 11.30 i 18.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Obecność na Mszy w tym dniu jest obowiązkowa. Suma w tym dniu będzie odprawiona za Ojczyznę, za poległych i zmarłych kombatantów z racji przypadającego wtedy Dnia Wojska Polskiego. Jeśli będą zgłoszone na sobotę dzieci do chrztu /trzecia sobota/ to chrzty będą zaraz po sumie a nie jak zwykle po Mszy wieczornej.

PRZYPOMINAMY – dziękujemy za ofiary na kaplicę cmentarną:  Kuśmierczyk Jan – 50 zł, pewna osoba  - 300 zł, dwie pragnące pozostać anonimowymi osoby z Bujniczek po 50 zł. Serdecznie dziękujemy. Bardzo się te ofiary przydadzą na wykańczanie wnętrza naszej cmentarnej kaplicy.