św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

16 sierpnia 2015

16.08.2015r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – od jutra będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie  na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela kiedy to nowenna ta będzie na sumie.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera;  w czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;  w sobotę –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu poświęcony jest kultowi Bożego Miłosierdzia. O godz. 18.00 odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, wygłosimy kazanie, po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. piątkowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych z naszej wspólnoty.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie we wtorek posiłkiem południowym pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy do Dyrekcji i pracowników miejscowej Szkoły Podstawowej oraz do wsi Grabostów i Sobaków, które pod przewodem sołtysów przygotowały i wydały pielgrzymom posiłek na ogrodzie plebańskim. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – w miniony czwartek został oddany do użytku  i  poświęcony nowy parking przy gorzkowickim Rynku. Sądzimy, że  z tego powodu na placu przed samym kościołem będzie mniej samochodów, a na sam plac wokół kościoła już nie będziemy wjeżdżać. Zwróćmy uwagę, że ze względów bezpieczeństwa na parking wjeżdżamy w pobliżu przejazdu kolejowego, a wyjeżdżamy w Rynku.