Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

23 sierpnia 2015

23.08.2015r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

– kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dziś nowenna będzie na sumie. Przez pozostałe dwa dni podczas Mszy świętej wieczornej.

W TYGODNIU – w środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszy świętej o godz. 9.00 odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – święto św. Bartłomieja; w czwartek wspomnienie św. Moniki; w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W najbliższą sobotę 29 sierpnia odbędzie się piesza pielgrzymka niepełnosprawnych na Jasną Górę z parafii Olsztyn pod Częstochową. Zapraszani są niepełnosprawni, ich rodziny i przyjaciele. Wystarczy podjechać pod kościół w Olsztynie  k. Częstochowy na godz. 9.00 i wyruszyć z innymi na pielgrzymi szlak.

Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy św. o godzinie 10.15. Zapraszamy dzieci szkolne z rodzicami.

PRZYPOMINAMY – wczoraj przed kościołem zostały zamontowane nowe gabloty na materiały duszpasterskie i informacje z życia Kościoła i parafii.

Parafia Rozprza organizuje w dniach od 2-11.10.2015r. autokarową pielgrzymkę do Włoch. Gdyby ktoś z naszych parafian chciał się do niej dołączyć, niech skontaktuje się z tamtejszą parafią. Więcej informacji można zobaczyć na Facebooku na fanpage-u parafii.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – za tydzień ostatnia niedziela wakacyjna, a w przyszły wtorek już 1 września dzieci i młodzież rozpoczynają rok szkolny. Z tej racji w niedziele za tydzień wszystkie dzieci i rodzice są zaproszeni na pożegnanie wakacji na Kopcu przy ul Przedborskiej. Początek imprezy o godzinie 15.00. Więcej szczegółów możemy znaleźć na plakacie wywieszonym w gablocie.