św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

30 sierpnia 2015

30.08.2015r. - XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – od dziś w niedziele wznawiamy odprawianie Mszy świętej z udziałem dzieci, to jest Mszy o godzinie 10.15.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek 1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Będziemy w modlitwie pamiętać o poległych i pomordowanych w obronie ojczyzny. W tym dniu  godz. 8.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza św. z racji rozpoczęcia roku szkolnego. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Wszyscy uczniowie wszystkich szkół powinni na początku nowego roku przystąpić do spowiedzi. Okazja do niej jest już dziś, będzie podczas Mszy na rozpoczęcie roku szkolnego, w czwartek od godz. 17.00  dla młodzieży a w piątek dla dzieci. W piątek zapraszamy przede wszystkim dzieci klas III-ich po I Komunii świętej, aby przystąpiły do spowiedzi do Komunii św. i w ten sposób rozpoczęły odprawianie 9-u pierwszych piątków miesiąca. Otrzymają w piątek specjalne książeczki do odprawiania I piątków. Prosimy ich rodziców, aby przypominały swym pociechom o każdym I piątku, przyprowadzali ich czy przywozili. Pan Jezus obiecał w prywatnych objawieniach św. Małgorzacie Marii Alacoque, że kto przez 9 kolejnych I piątków miesiąca przyjmie Komunię św. wynagradzającą , ten na pewno będzie zbawiony.

Czwartek, piątek i sobota w tym tygodniu są pierwszymi w miesiącu  wrześniu.

W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy o godz. 9.00.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną ofiarę w kwocie 100 zł. złożyła rodzina Jeżów z ul. Bolesława Chrobrego. Bóg zapłać.

Jutro zapraszamy do Łodzi na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Wyjazd o godz. 17.00 z pod kościoła.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – w środę 2 września w godz. 8 – 10 w miejscowym Ośrodku Zdrowia można będzie przebadać się na osteoporozę. Koszt badania 39 zł. Zapisy w rejestracji przychodni zdrowia.