Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

06 września 2015

06.09.2015r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w najbliższy wtorek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Odprawimy w tym dniu dodatkowo Msze o godz. 9.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu.

W środę  przypada 9 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwie powszechnej uwzględnimy stosowne wezwanie.

W tym tygodniu po wakacjach wznawiają prace i działalność w  parafii wszystkie grupy i ruchy katolickie. I tak: ministranci, kandydaci na ministrantów i lektorzy będą mieć spotkania w soboty o godz. 10.00. Młodzież zrzeszona w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży spotykać się będzie w piątek po Mszy wieczornej. W tym tygodniu spotkanie młodzieży będzie wyjątkowo w sobotę. Krąg Biblijny będzie miał spotkania raz w miesiącu w drugi czwartek miesiąca, a więc w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Krąg Rodzin też spotykać się będzie raz w miesiącu – termin do uzgodnienia z księdzem opiekunem. Próby chóru parafialnego odbywać się będą w salce przy plebani w piątki o godz. 19.30. Potrzebne są głosy zarówno żeńskie jak i męskie. Mile widziana jest w chórze śpiewająca młodzież. Młodzież może również śpiewać w chórku młodzieżowym który chcemy reaktywować wykorzystując instrumentalne umiejętności księdza Tomasza. Dziewczęta z chórku dziecięcego zostaną indywidualnie powiadomione o godzinach prób swojego chórku. Zapraszamy na powyższe spotkania parafialnych grup wszystkich stałych uczestników ale zapraszamy także nowych chętnych – grupy są otwarte na wszystkich chętnych. Do wielu księża zwrócą się indywidualnie zachęcając do uczestnictwa. Dajmy Panu Bogu, Kościołowi i parafii trochę więcej niż tylko niedzielna i świąteczna Msza św., dajmy trochę swojego wolnego czasu!

W najbliższą sobotę w miejscowości Praszka w zachodniej części naszej archidiecezji odbędzie się wielka uroczystość religijna – koronacja papieskimi koronami Obrazu Kalwaryjskiej Matki  Zawierzenia której dokona legat papieski ks. Arcybiskup Zygmunt Zimowski z Watykanu. Organizujemy z dekanatu autokarową pielgrzymkę na tę uroczystość. Bardzo prosimy o zapisywanie się w kancelarii. Przewidywany koszt wyjazdu 25-30 zł. Wyjazd spod kościoła około godziny ósmej rano.

Dla sympatyków rowerowych wyjazdów ogłaszamy inną pielgrzymkę również na sobotę 12 września. Otóż Wójt Gminy Gorzkowice Parafia Gorzkowice i Klub Rowerowy TANDEM organizuje rowerową pielgrzymkę do Gidel. Zbiórka i wyjazd spod kościoła parafialnego w sobotę o godzinie 8 rano .Bliższe informacje umieszczone są na plakacie wywieszonym w gablocie. Kustosz gidelski ma do pielgrzymów jedna prośbę Prosi mianowicie aby do sanktuarium wchodzić w skromnym ubraniu to znaczy z zakrytymi ramionami a mężczyźni nie w krótkich ale długich spodniach. My się pod ta prośbą podpisujemy co do nabożeństw także i w naszym kościele.

Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas zerowych i pierwszych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie 20 września będziemy na sumie dziękować za tego roczne plony. Dożynki parafialne połączymy z dożynkami  gminnymi i powiatowymi. Bardzo prosimy wszystkie większe wioski z parafii, aby jak co roku przygotowały wieńce żniwne i bochny chleba i z delegacjami przybyły na sumę do kościoła.

Na kaplicę ostatnio złożono ofiary: Ból Władysław z Kolonii Plucice 100 zł., dwie ofiary anonimowe w kwotach 100 i 50 zł. Bóg zapłać!