św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

13 września 2015

13.09.2015r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dziś w Kościele trwa Tydzień Wychowania. Uwrażliwiamy się na sprawy wychowania młodego pokolenia i modlimy się za wychowanków i wychowujących. Dziś na Mszy o godz.10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I i zerówkom.

W TYGODNIU – jutro w święto Podwyższenia krzyża Świętego przypada w naszej parafii doba eucharystyczna. Przez 24 godziny, począwszy od godziny 07.00 rano, będziemy z przerwami na Msze św. trwać na adoracji przed Jezusem Eucharystycznym. Ustaliliśmy godziny adoracji dla wszystkich ulic i wiosek zmieniając ich kolejność względem poprzednich lat. Proszę się z nimi zapoznać i przyjść na adorację we właściwej dla siebie godzinie.

W piątek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy ich w tym dniu na Msze wieczorną. Jest to zarazem trzeci piątek września więc Msza wieczorna będzie połączona z Nowenną do Bożego Miłosierdzia, będzie to Msza zbiorowa w intencji zmarłych. Także w piątek od godz. 17.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu będzie wspólna medytacja, a o godz. 21 modlitwy na Pociesznej Górce. Zapraszamy wszystkich chętnych.

W najbliższą sobotę zapraszamy młodzież na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania. Oto program tych katechez: godz. 10.00 – klasy I szkół ponadgimnazjalnych – dziewczęta, godz. 10.30 klasy I szkół ponadgimnazjalnych – chłopcy, godz.11.00 – klasy III gimnazjum – dziewczęta, godz. 11.30 – klasy III gimnazjum – chłopcy. Powiadamiamy także, że zmienił się w naszej archidiecezji tryb i czas przygotowania do bierzmowania. Omówimy to z młodzieżą na katechezach a z rodzicami na zebraniu którego termin w najbliższym czasie ogłosimy.

PRZYPOMINAMY – za tydzień odbędą się w Gorzkowicach dożynki. Nasze parafialne dziękczynienie Panu Bogu za plony będzie połączone z dożynkami powiatowymi. Pierwszym puntem programu tychże dożynek będzie uroczysta suma dziękczynna w kościele parafialnym. o godzinie 11.30. Zapraszamy wszystkich rolników. Ich delegacje z przygotowanymi wieńcami żniwnymi i bochnami chleba z mąki już z tegorocznego ziarna prosimy o przybycie na plac kościoła tuż przed sumą. Przejdziemy korowodem żniwnym wokół kościoła by wejść na sumę.

Złożono na kaplicę cmentarną anonimowe ofiary w kwocie 100 i 50 zł. Bóg zapłać! Pragniemy ogłosić, że w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada planujemy uroczyste poświęcenie tego sakralnego obiektu. Zamówione są na ten termin ławki, balustrady na schody oraz dwupoziomowy katafalk chłodniczy do przechowywania ciała zmarłych osób. Brakuje trochę w kasie parafialnej funduszy by wymienione sprzęty spłacić. Ksiądz proboszcz zwraca się więc z gorącą prośbą o wsparcie finansowe by parafia nie popadła w długi, a kaplica jeszcze tej jesieni mogła zacząć funkcjonować. Ustanowieni skarbnicy we wioskach i na poszczególnych ulicach wiedzą, gdzie nie zebrano jeszcze planowanych kwot. Dobrze by było teraz to uzupełnić. Po oddaniu budynku w tejże kaplicy przechowywalibyśmy naszych zmarłych już bez wywożenia ciała do chłodni w mieście i odprawialibyśmy tam pogrzeby łącznie ze Mszą pogrzebową. Mile widziane będą też indywidualne ofiary. A może znajdą się jacyś hojni sponsorzy i pomogą w końcówce budowy ?

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – za tydzień będzie w Gorzkowicach akcja krwiodawstwa. Krew będzie można oddać przy kościele w godz. 8-13.