Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

20 września 2015

20.09.2015r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ -
W dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania a obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ten dzień winien być dla nas okazją do podjęcia refleksji nad mediami, nad prawidłowym ich odbiorem. Czy zdolni jesteśmy z mediosfery w której żyjemy, wybrać dla siebie jak bardziej wartościowe i pożyteczne dzienniki i tygodniki, ambitne audycje radiowe i najlepsze programy telewizyjne? Czy może chłoniemy wszystko jak leci bez zastanowienia się i refleksji. Niektóre media, poza mediami naprawdę katolickimi, nie promują wartości ogólnoludzkich, uniwersalnych, wręcz przeciwnie promują moralny luz.  Bądźmy więc czujni i krytyczni wobec treści podawanych nam  w mass-mediach.

Na sumie będziemy obchodzić dożynki – dziękczynienie za zebrane plony ziemi. Będą to nie tylko dożynki parafialne ale w drugiej części na miejscowym stadionie dożynki gminno-powiatowe.

W TYGODNIU -
W czwartek po Mszy wieczornej odbędzie się na plebani wrześniowe spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.

PRZYPOMINAMY - Na 1 listopada tego roku planujemy poświęcenie kaplicy cmentarnej na naszym parafialnym cmentarzu. A kiedy budynek ten będzie odebrany przez Starostwo Powiatowe a konkretnie przez Wydział Budownictwa i dopuszczony do użyteczności przez Sanepid to będziemy tam odprawiać już pogrzeby. Będzie też tam możliwość przechowywania ciał naszych zmarłych od zgonu do pogrzebu w specjalnym katafalku chłodniczym. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na wykończanie kaplicy. Złożyli je: parafianie z ul. Chrobrego – 900 zł, cztery ofiary anonimowe: dwie po 200 zł, jedna 150 zł, jedna 100 zł. Bóg zapłać !!

3 października tego roku nasza parafia organizuje autokarowa pielgrzymkę do Lichenia. Po drodze odwiedzimy Świnice Warskie miejsce urodzin świętej Faustyny Kowalskiej apostołki Bożego Miłosierdzia. Zapisy w kancelarii parafialnej.