Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

26 września 2015

27.09.2015r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w środę o godz. 16.00 odbędzie pielgrzymka chorych i osób starszych  regionu radomszczańskiego do sanktuarium w Rozprzy. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Arcyb. Stanisław Nowak. Zapraszamy parafian. Dojazd we własnym zakresie.

Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W pierwszych dniach października o godz. 17.30 przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej maryjnej modlitwy. Dzieci za udział w Różańcu będą otrzymywać specjalne, ładne obrazki. Bardzo zachęcamy dzieci przed I Komunią czyli klas „zero” klas pierwszych i klas drugich na tę modlitwę. Dzieci klas drugich, choć I Komunię będą mieć w klasie trzeciej, przed pierwszym Różańcem to jest w czwartek  o godz. 17.15 w kościele w ramach pamiątek pierwszokomunijnych otrzymają na własność różańce. Niech wszystkie obowiązkowo przyjdą.

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika /patrona ks. Arcyb. Wacława Depo/; we wtorek - święto św. Archaniołów  Michała, Gabriela i Rafała; w środę – wspomnienie św. Hieronima; w czwartek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

W tym tygodniu przypada również I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem.

W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek od godz. 17.00  spowiedź dla dzieci klas III odprawiających I-sze piątki miesiąca i wszystkich chętnych. Do chorych z sakramentami pojedziemy w piątek o godz. 9.00 rano.

PRZYPOMINAMY – na kaplicę cmentarną złożono ostatnio następujące ofiary: Kolonia Plucice - 990 zł., Marian, Maria Zięba - 100 zł, dwie anonimowe ofiary po 100 zł. Bóg zapłać! Zapowiedziana na najbliższą sobotę pielgrzymka do Lichenia odjedzie spod kościoła o godz. 5.30. Koszt 50 zł. Może być płatne w autobusie. Gdyby ktoś z zapisanych zrezygnował, proszę zgłosić – na jego miejsce pojedzie ktoś inny. Wyjazd na Mszę o uzdrowienie do Łodzi będzie jutro spod kościoła o godz.16.45.

W sobotę najbliższą w Gimnazjum w Tomawie odbędzie się festyn charytatywny z dochodem dla chorego na białaczkę Dawida. Bliższe informacje są na plakacie wywieszonym w gablocie.