św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

11 października 2015

11.10.2015r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – przypada XV Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II /16 X 1978 r./. Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży.

W TYGODNIU – w najbliższą środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy w tym dniu modlili się na wieczornym nabożeństwie za nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Zapraszamy ich do kościoła w tym dniu na te modlitwy. Najbliższy piątek jest trzeci w miesiącu i poświęcony jest Bożemu Miłosierdziu. Po Różańcu odprawimy Mszę o Bożym Miłosierdziu z koronką Nowenną. Będzie to Msza św. Zbiorowa za zmarłych.

W piątek też do naszej parafii przyjadą klerycy z WSD w Częstochowie po odbiór płodów ziemi. Prosimy o przeprowadzenie jeszcze zbiórki zboża i warzyw i przywiezienie ich w zabudowania plebańskie.

W sobotę w Sali przy plebani odbędą się w następującym porządku katechezy przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania: godz. 10.00 –- klasy I szkół ponadgimnazjalnych – dziewczęta; godz. 10.30 – klasy I szkół ponadgimnazjalnych – chłopcy; godz. 11.00 – klasy III gimnazjum – dziewczęta; godz. 11.30 – klasy III gimnazjum – chłopcy.

Za tydzień w Kościele powszechnym zacznie się Tydzień Misyjny. Modlitwą i ofiarą na tacę wesprzemy misyjną działalność Kościoła.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych coraz bliżej. W najbliższym czasie będą wywiezione oba śmietniki cmentarne Przy wrzucaniu śmieci do śmietników przeprowadzajmy selekcję  -suche śmieci kładźmy pod śmietnik. Pomóżmy też naszym zmarłym duchowo zamawiając w parafii tzw. wypominki. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu.

Nasza kaplica cmentarna jest już wewnątrz wyposażona we wszystko co jest potrzebne do jej poświęcenia i otwarcia .Ostatnio zakupiliśmy: katafalk chłodniczy na dwie trumny w cenie 9.500 zł, założyliśmy balustrady na schodach wewnętrznych i zewnętrznych – kosztowały 6.900 zł, zakupiliśmy 60  krzeseł konferencyjnych z tapicerką w cenie 5.965 zł. Te krzesła na razie zastąpią drewniane ławki, które z powodu choroby stolarza będą wykonane w późniejszym terminie. Wtedy krzesła te ustawimy na chórze kaplicy.Za mosiężne utensylia: sygnaturka, krzyż na ołtarz i kropielnice wydaliśmy 1.770 zł. Daje to łączną sumę wydatków 24.385 zł. Dlatego bardzo, bardzo gorąco dziękujemy za składane przez parafian ofiary pieniężne. Sądzimy ,że jeszcze niektórzy wezprzą swą ofiarnością tą naszą tak potrzebną i piękną inwestycję. Inaczej popadniemy w długi. Złożono ostatnio ofiary: Kotków – 930 zł, Kol. Szczepocice i domy przyległe z Kol. Bujnice – 1.010 zł, z ul. Jana Kazimierza – 180 zł, z ul. Zygmunta Starego – 570 zł, ofiary anonimowe – jedna w kwocie 100 zł i trzy po 50 zł. Wielkie Bóg zapłać!

Prosimy rolników w tym tygodniu o zabranie z kościoła dożynkowych wieńców.

W roku Świętego Jana Pawła II zapraszamy do udziału w Pielgrzymce dziękczynnej Archidiecezji Częstochowskiej do Grobów Apostolskich za dar kanonizacji Św. Jana Pawła II oraz Koronacji Wizerunku Kalwaryjskiej Matki Zawierzenia w Praszce. Termin pielgrzymki – 12-21 listopada 2015r. Koszt pielgrzymki – 670 zł + 430 euro.