Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

18 października 2015

18.10.2015r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. Siostry Klawerianki z Krosna, które  posługują misjom i które były u nas 4 października tego roku, przysłały naszej wspólnocie parafialnej pisemne podziękowania za otwartość na rzecz misji. Zebrały u nas kwotę 2.730 zł.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek – wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera,  w środę – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa, w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża. W sobotę najbliższa będą katechezy przygotowujące do sakramentu bierzmowania: godz. 10.00 – klasy pierwsze ponadgimnazjalne (dziewczęta i chłopcy).

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników. Przyjmujemy na wypominki – chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

Rolników, gospodarzy i wszystkich chętnych zapraszamy do kupna pięknie ilustrowanego, zawierającego wiele cennych porad rolnych, gospodarczych oraz wiele ciekawych artykułów religijnych KALENDARZA  na 2016 r. w formie dużej książki. Cena 24 zł.

W miniony piątek klerycy z naszego W.S.D w Częstochowie zabrali złożone przez parafian rolników płody ziemi. Ostatnio złożono: Kolonia Żuchowice – płody ziemi i 300 zł., Gorzkowiczki –płody ziemi i 130 zł., Grabostów – zboże i 75 zł., Sobaków – płody ziemi i 250 zł., Kotków – 270 zł. Wielkie Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te dary. Wraz z płodami ziemi przekazaliśmy księdzu przełożonemu z WSD ofiarowaną przez parafian na Seminarium kwotę 1.430 zł.

Na kaplicę cmentarną ostatnio złożono następujące ofiary pieniężne: Kolonia Żuchowice –1.080 zł, trzy ofiary anonimowe po 100 zł, oraz anonimowe ofiary w kwotach 80 i 50 zł. Bardzo dziękujemy za waszą ofiarność! Za dwa tygodnie 1 listopada na Mszy o godzinie 10.30 ks. Biskup Antoni Długosz poświęci budowaną przez nas przez cztery lata kaplicę pogrzebową. W związku z tym porządek Mszy świętych we Wszystkich Świętych będzie w parafii następujący: w kościele Msze o godz. 7.00 i 9.00; w kaplicy cmentarnej dwie Msze św.: o godz.10.30 z poświęceniem kaplicy i o godz. 17.00.